Śmierć 27-letniej Anastazji na Kos. Ruszyła zbiórka na jej pomnik

i

Autor: Super Express/ Zaginieni Facebook

Tak chcą upamiętnić tragedię

Śmierć 27-letniej Anastazji na Kos. Ruszyła zbiórka na jej pomnik

2023-10-18 13:49

27-letnia Anastazja Rubińska pochodząca z Wrocławia została zamęczona na śmierć na greckiej wyspie Kos. Głównym podejrzanym w sprawie jest pochodzący z Bangladeszu mężczyzna, który przebywa w areszcie. Kobieta została pochowana na cmentarzu na wrocławskich Osobowicach. Na rocznicę jej śmierci ma tam powstać „pomnik Anioła”. Ruszyła zbiórka.

Anastazja Rubińska zaginęła 12 czerwca br. w poniedziałek na greckiej wyspie Kos, gdzie pracowała w jednym z hoteli. Jej nagie ciało zostało znalezione 6 dni później, w niedzielę około godz. 19 czasu lokalnego w odległości mniej więcej jednego kilometra od domu 32-latka z Bangladeszu, który został wcześniej aresztowany przez policję. 500 metrów od tego miejsca znaleziono wcześniej też telefon komórkowy kobiety.

Jak informowały wówczas greckie media, owinięte w prześcieradło nagie ciało dziewczyny zostało znalezione w foliowym worku, było przykryte gałęziami.

Głównym podejrzanym w sprawie o porwanie, gwałt i morderstwo 27-letniej Polki stał się Salahuddin S. z Bangladeszu, który przebywa w więzieniu w Korydallos w Pireusie. Banglijczyk początkowy nie przyznawał się do winy. Teraz czeka na proces.

Ciało Anastazji zostało przetransportowane do Polski. W połowie lipca, wrocławianka spoczęła na cmentarzu komunalnym na Osobowicach, w grobowcu, w którym pochowana była jej babcia.

Zbiórka na pomnik dla Anastazji

Miejsce to wkrótce może przejść wielką metamorfozę. - Chcielibyśmy, żeby na rocznicę śmierci miała już prawdziwy pomnik, dziękujemy każdemu, każdy, kto chciałby nas wesprzeć w jego postawieniu – powiedział ojciec kobiety Faktowi.

Przyjaciele Anastazji założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. - Osobiście prosiłem mamę Anastazji, by założyć te zrzutkę, ponieważ ostatni czas dla całej rodziny był potwornie ciężki pod względem emocjonalnym, co nie podlega w ogóle wątpliwości, jak i niezwykle kosztowny. Przypominam, że Anastazja była szukana przez tydzień od zaginięcia – poinformowała w opisie zrzutki jej założycielka Roksana Wypart, przyjaciółka zamordowanej wrocławianki.