Śmierć 27-letniej Anastazji na Kos. Ruszyła zbiórka na jej pomnik

i

Autor: Super Express/ Zaginieni Facebook

Tak chcą upamiętnić tragedię

Śmierć 27-letniej Anastazji na Kos. Ruszyła zbiórka na jej pomnik

2023-10-18 13:49

27-letnia Anastazja Rubińska pochodząca z Wrocławia została zamęczona na śmierć na greckiej wyspie Kos. Głównym podejrzanym w sprawie jest pochodzący z Bangladeszu mężczyzna, który przebywa w areszcie. Kobieta została pochowana na cmentarzu na wrocławskich Osobowicach. Na rocznicę jej śmierci ma tam powstać „pomnik Anioła”. Ruszyła zbiórka.

Anastazja Rubińska zaginęła 12 czerwca br. w poniedziałek na greckiej wyspie Kos, gdzie pracowała w jednym z hoteli. Jej nagie ciało zostało znalezione 6 dni później, w niedzielę około godz. 19 czasu lokalnego w odległości mniej więcej jednego kilometra od domu 32-latka z Bangladeszu, który został wcześniej aresztowany przez policję. 500 metrów od tego miejsca znaleziono wcześniej też telefon komórkowy kobiety.

Jak informowały wówczas greckie media, owinięte w prześcieradło nagie ciało dziewczyny zostało znalezione w foliowym worku, było przykryte gałęziami.

Głównym podejrzanym w sprawie o porwanie, gwałt i morderstwo 27-letniej Polki stał się Salahuddin S. z Bangladeszu, który przebywa w więzieniu w Korydallos w Pireusie. Banglijczyk początkowy nie przyznawał się do winy. Teraz czeka na proces.

Ciało Anastazji zostało przetransportowane do Polski. W połowie lipca, wrocławianka spoczęła na cmentarzu komunalnym na Osobowicach, w grobowcu, w którym pochowana była jej babcia.

Zbiórka na pomnik dla Anastazji

Miejsce to wkrótce może przejść wielką metamorfozę. - Chcielibyśmy, żeby na rocznicę śmierci miała już prawdziwy pomnik, dziękujemy każdemu, każdy, kto chciałby nas wesprzeć w jego postawieniu – powiedział ojciec kobiety Faktowi.

Przyjaciele Anastazji założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. - Osobiście prosiłem mamę Anastazji, by założyć te zrzutkę, ponieważ ostatni czas dla całej rodziny był potwornie ciężki pod względem emocjonalnym, co nie podlega w ogóle wątpliwości, jak i niezwykle kosztowny. Przypominam, że Anastazja była szukana przez tydzień od zaginięcia – poinformowała w opisie zrzutki jej założycielka Roksana Wypart, przyjaciółka zamordowanej wrocławianki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE