matury2022

i

Autor: Małgorzata Węglewska

Matury 2022 ruszyły!

2022-05-05 8:32

Dziś około 900 absolwentów jeleniogórskich szkół przystąpiło do matury z polskiego. Nasi redaktorzy odwiedzili jedną ze szkół ponadpodstawowych, by dowiedzieć się jakie emocje i plany na przyszłość towarzyszą maturzystom w tak ważnym dniu.

Maturalny maraton rozpoczęty! Na pierwszy ogień egzamin z języka polskiego. Maturzyści postanowili się z nami podzielić sposobami na dobre zdanie matury.

- Przez te trzy lata w czasach pandemii nic się nie nauczyłem, więc przez ostatnie trzy dni siedziałem i oglądałem streszczenia lektur – relacjonuje jeden z uczniów. - Słuchałam na lekcjach i myślę, że tą wiedzę sobie regularnie zbierałam - dodaje maturzystka.

Matura dla uchodźców z Ukrainy

Gdy sama nauka nie wystarcza, uczniowie korzystają z innych sposobów.

- Mam ze sobą malutkie serduszko, które znalazłam na ziemi, mam nadzieje, że przyniesie mi szczęście – mówi jedna z uczennic. Wierzę w działanie szczęśliwych amuletów, żab lub słoni z trąbą do góry, ale śmiejemy się z innymi, że nawet nie mamy jak ich ze sobą zabrać, bo nic nie możemy wnosić. Każdy sprzedaje sobie kopniaki” – śmieje się jedna z maturzystek.

Jak już wiemy w tym roku maturzyści musieli się zmierzyć z tematem tradycji w „Panie Tadeuszu” oraz refleksją na temat kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia w „Nocach i dniach”. Zdaniem piszących matura była prosta, a tematy dawały pole do popisu. Miejmy nadzieje, że pozostałe egzaminy pisemne będą również tak pozytywnym zaskoczeniem. Powodzenia!

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE