Zatańczyły na festiwalu salsy kubańskiej do piosenki Sanah. Ten występ to HIT [NAGRANIE]

i

Autor: Weronika Plucińska/ screen film K.W.

ale show!

Zatańczyły na festiwalu salsy kubańskiej do piosenki Sanah. Ten występ to HIT [NAGRANIE]

2024-04-19 12:45

W dniach 15-17 marca we Wrocławiu odbył się festiwal salsy kubańskiej "Ahora Si!". To już kolejny raz, kiedy wydarzenie przyciągnęło miłośników tańca zarówno z Polski, jak i zagranicy. Blisko 350 osób doskonaliło swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów. 16 marca podczas imprezy odbyły się również pokazy. Jeden z nich okazał się być mocno zaskakujący.

Festiwal salsy kubańskiej "Ahora Si!" we Wrocławiu to wydarzenie, które po raz trzeci przyciągnęło miłośników tańca. Rumba, afro, kubańska salsa, reegaeton, timba to tylko niektóre ze styli, które królowały na sali podczas warsztatów i imprezie. Blisko 350 osób doskonaliło swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów zarówno z Polski, jak i spoza. Tancerze przyjechali z całego kraju, a także z Czech, Niemiec, Słowacji czy Anglii.

Zatańczyły do piosenki Sanah na kubańskim festiwalu

16 marca w sobotę podczas festiwalu odbyły się również pokazy. Jeden z nich okazał się być mocno zaskakujący. Wszystko za sprawą piosenki Sanah pt. "Irenka", która nie jest związana z afrokubańskimi rytmami. Pomimo tego, w choreografii pojawiły się elementy rumby columbii, rumby guaguanco, afro czy salsy. Mocnego dopełnienia efektu dodały też fragmenty tańca współczesnego. Pokaz ten niósł też ze sobą mocny przekaz: 16 tancerek chciało przedstawić różne role, jakie muszą odgrywać we współczesnym świecie: w niektórych momentach są silne i pewne siebie, w innych - delikatne, a nawet kokieteryjne. Występ wzbudził sporo emocji wśród publiczności. Potwierdzają to mocne owacje i łzy wzruszenia.

Zatańczyły na festiwalu salsy kubańskiej do piosenki Sanah. Ten występ to HIT

A tak było na "Ahora Si!" w zeszłym roku. Zobaczcie zdjęcia