Ciekawe miejsca

Bastion Sakwowy coraz piękniejszy! Tak prezentuje się wieczorową porą [ZDJĘCIA]

2024-03-31 12:13

Na Bastionie Sakwowym, zwanym inaczej Wzgórzem Partyzantów, prace remontowe dobiegają końca. To historyczne miejsce, po latach niebytu, będzie ponownie cieszyć oko mieszkańców Wrocławia i turystów. Zobaczcie najnowsze zdjęcia, jak prezentuje się po zmroku.

Bastion Sakwowy we Wrocławiu to miejsce, które bardzo długo czekało na generalną modernizację. Nie da się ukryć, że ma ogromny potencjał. Do tej pory brakowało wciąż pieniędzy na jego remont. Miasto jednak ostatecznie otrzymało blisko 19 mln złotych z rządowego programu Polski Ład. Po latach niebytu wzgórze odzyska więc swój dawny blask.

Niektórzy mogli podziwiać efekt prac renowacyjnych podczas dnia otwartego w sobotę 23 marca. Teraz internet obiegły zdjęcia na których widzimy, jak Bastion Sakwowy prezentuje się wieczorową porą. Zobaczcie poniżej.

Na Wzgórzu Partyzantów ma powstać restauracja. Prowadzone są już w związku z tym prace budowy kuchni, która będzie miała ceglany sufit. W zabytkowych murach będzie też działać klimatyczna kawiarnia.

Remont Wzgórza Partyzantów powoli dobiega końca. Jego koszt to blisko 30 mln złotych.

Bastion Sakwowy we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, którego historia sięga XVI wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto budowę Bastionu Sakwowego, który miał bronić miasta od strony południowo-wschodniej. W kolejnych stuleciach obiekt był przebudowywany. Obecny wygląd zawdzięcza bogatym wrocławianom, braciom Gustawowi i Adolfowi Liebiechom. Do II wojny światowej Wzgórze Partyzantów uchodziło za jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań mający imponujący taras widokowy z panoramą na Wrocław

Piękna Ania z Wrocławia przepowiada pogodę. Pomagają jej ... drzewa