Święta Bożego Narodzenia

Zakupy na ostatnią chwilę przed świętami. Tak z rana wyglądają piekarnie i supermarkety [ZDJĘCIA]

2023-12-23 9:43

To już ostatni moment na zrobienie zakupów przed świętami. W sobotę, dzień przed Wigilią sklepy i piekarnie są oblegane od samego rana. Wszystko dlatego żeby zdążyć kupić ostatnie produkty i zasiąść w niedzielę do kolacji, a potem biesiadować przez kolejne dwa dni.

Święta Bożego Narodzenia to zdecydowanie rodzinny czas. W Wigilię siadamy przy wspólnym stole i spożywamy kolację, dzielimy się opłatkiem, a przez dwa kolejne dni nadal biesiadujemy. Bezdyskusyjnie musi pojawić się ryba, barszcz, uszka czy pierogi. Wśród potraw może znaleźć się też bigos czy krokiety. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę lubimy, i jaka tradycja obowiązuje w poszczególnym domu.

Święta to jednak także sporo przygotowań. Często w pośpiechu nie mamy możliwości zrobienia wcześniejszych zakupów albo zwyczajnie w świecie zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę. 23 grudnia w tym roku wypada w sobotę, a to oznacza ostatnią możliwość zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne artykuły potrzebne do stworzenia pysznych świątecznych potraw. Już od rana w Biedronce i Hercie można było zaobserwować spore kolejki.

ZOBACZCIE PONIŻEJ W NASZEJ GALERII: