jelonek

i

Autor: Jakub Thauer

Wrocław ma swoje krasnale, a w stolicy Karkonoszy są... jelonki!

2022-11-17 10:07

Najpierw wymyślają, później projektują, a na końcu rzeźbią w glinie! Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych tworzą figurki sympatycznych rogaczy! Mowa oczywiście o jelonkach, które coraz liczniej zamieszkują ulice stolicy Karkonoszy.

Książnica Karkonoska oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. S. Moniuszki - to dwie kolejne lokalizacje, które wzbogaciły się o rzeźbę jelonka, wykonywaną na specjalne zamówienie. Odsłonięto figurki przed budynkami obu placówek, a Urząd Miasta ogłosił konkurs na ich nazwę.

To duże wyróżnienie dla początkującego artysty mówi Patrycja Sobczak - autorka zaczytanego jelonka, który właśnie stanął pod Książnicą Karkonoską. "Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wykonania owego Jelonka. Na pewno dla Nas - młodych artystów jest to bardzo rozwijające i tak samo uskrzydlające. Mam grupę uczniów, którzy chcą realizować te jelonki. Bardzo im to fajnie wychodzi, są zaangażowani mocno. Te jelonki, później zdobią ulice jeleniej góry i dla uczniów to jest nagroda, że maja możliwość zaistnieć, mają też faktycznie przyjemność, że te Jelonki będą cieszyć mieszkańców Jeleniej Góry, no i turystów, którzy odwiedzają nasze miasto".

Politycy od Kuchni - Paweł Kukiz

- Chcemy, żeby tych jelonków były setki - żeby mieszkańcy i turyści poznali ich historię - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Do niedzieli (20 listopada) można zgłaszać propozycje nazw jelonków, na adres mailowy Biura Prezydenta Miasta. Od 21 do 27 listopada poprzez ankietę odbędzie się głosowanie na zgłoszone nazwy. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 28 listopada.

Kiler QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę. Dokończ tekst Siary: "Memory, find... Siara..."