wosp jelenia gora

i

Autor: SZTAB WOŚP ZST "Mechanik" Jelenia Góra

Orkiestra czeka na wolontariuszy! Już możecie przyłączyć się do WOŚP - u w Jeleniej Górze

2022-11-10 10:42

Ponad pół tysiąca wolontariuszy w ostatni weekend stycznia pojawi się na ulicach Jeleniej Góry. Wy też możecie nimi zostać! Właśnie ruszyła rekrutacja chętnych do zimowego kwestowania z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem dołożymy cegiełkę do walki z sepsą.

WOŚP 2022. Jak zostać wolontariuszem w Jeleniej Górze?

W tym roku rekrutacja wolontariuszy po raz kolejny odbędzie się tylko online. Żeby się zarejestrować, wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i wybrać jeden z dwóch jeleniogórskich sztabów, wypełnić ankietę i czekać na kontakt od Sztabu. Szczegóły rekrutacji znajdziecie na facebookowych profilach lokalnego WOŚPu. Podobnie jak w minionych latach w naszym regionie ma się pojawić ponad pół tysiąca wolontariuszy.

Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 10
Kiedy urodził się Robert Lewandowski?

Podczas 31. Finału, Orkiestra będzie zbierać na sprzęt nie tylko dla najmłodszych – mówi Szef Sztabu WOŚP ZST Mechanik i nasz redakcyjny kolega, Jakub Thauer - Tym razem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” To hasło 31. Finału. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione zostaną urządzenia, które posłużą wszystkim pacjentom – nie tylko najmłodszym. To sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. A Bardzo szybkie działanie w stosunku do pacjenta, u którego jest podejrzenie sepsy po prostu ratuje mu życie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartuje 29-stego stycznia przyszłego roku.