Wodospad Szklarka będzie niedostępny. Saperzy usuwają niewybuchy

i

Autor: Karkonoski Park Narodowy Facebook

Szlak turystyczny zamknięty!

Wodospad Szklarka będzie niedostępny. Saperzy usuwają niewybuchy

2023-08-24 9:32

Szlaki turystyczne, drogi leśne oraz fragment drogi krajowej nr 3 w okolicy Wodospadu Szklarka w Karkonoszach będzie w czwartek niedostępny. Saperzy będą w tym rejonie usuwać niewybuchy. Akcja rozpocznie się o godz. 9 i wstępnie potrwa do godz. 14.

Podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji poinformowała, że w czwartek terenu będą strzegli policjanci, strażacy oraz strażnicy i pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

„W związku z pracami patrolu saperskiego związanymi z usuwaniem niewybuchów znalezionych w tzw. Sowieckich Dołach w Piechowicach w godzinach od 9 do 14 wystąpią utrudnienia w ruchu na krajowej 3 od parkingu przy Hotelu Las do Szklarskiej Poręby. Zamknięte zostaną również drogi i szklaki prowadzące do Wodospadu Szklarka oraz szlaki biegnące wzdłuż rzeki przy krajowej 3 od strony Szklarskiej Poręby i Piechowic do parkingu przy wodospadzie” - powiedziała Bagrowska.

Dodała, że w związku z tymi pracami w rejonie zagrożenia przeprowadzona będzie ewakuacja znajdujących się tam ludzi.

„Utrudnienia w ruchu mogą potrwać około 4 godzin. Ruch do Jakuszyc będzie odbywał się cyklicznie co 20 minut. Zamknięty będzie również parking przy Hotelu Las oraz przy wejściu na szlak prowadzący do Wodospadu Szklarka. W związku z wystąpieniem nieprzewidzianych zdarzeń sytuacja na drodze może ulec zmianie” - dodała policjantka.

Tak kiedyś wyglądała Jelenia Góra! Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]