W Jeleniej Górze powstaje nowy hipermarket E.Leclerc. Kiedy otwarcie?

i

Autor: The Blue Ocean Investment Group (BOIG)

Inwestycje

W Jeleniej Górze powstaje nowy hipermarket E.Leclerc. Kiedy otwarcie?

2023-10-23 14:20

W Jeleniej Górze dobiega końca przebudowa ogromnego kompleksu handlowego, w którym już niebawem otwarty zostanie nowy hipermarket. Budynek kupił E.Leclerc. Oprócz wielkiego sklepu spożywczego będzie swoją działalność prowadzić będzie m.in. Decathlon oraz galeria handlowa. Kiedy oficjalne otwarcie?

Jeszcze w listopadzie tego roku w galerii handlowej przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze planowane jest otwarcie hipermarketu E.Leclerc. Sklep będzie działał w miejscu, w którym przez lata było Tesco. Po zamknięciu tej sieci przed długi czas obiekt stał pusty. Teraz się to zmienia, widać już nowe szyldy.

W galerii funkcjonuje już m.in. Decathlon oraz RTV Euro AGD i Pepco. Wkrótce otworzy się także Rossmann. Obok działa już stacja paliw E.Leclerc. Powierzchnia nowoczesnej galerii handlowej po modernizacji wyniesie ponad 24 tysiące metrów kwadratowych. Koncepcją galerii zajęła się firma BOIG The Blue Ocean Investment Group sp. z o.o.

E. Leclerc i galeria handlowa w przy głównej drodze w Jeleniej Górze

- Obiekt powstaje w miejscu z utrwaloną już tradycją zakupową (dawniej był tam hipermarket Tesco), w sąsiedztwie Castoramy. Dla przyszłych klientów przygotowano 675 miejsc parkingowych – informuje portal dlahandlu.pl

Wielka galeria ma być skierowana do mieszkańców Jeleniej Góry, których jest obecnie ponad 80 tysięcy oraz do jej całej aglomeracji, czyli ponad 200 tysięcy osób. Cała okolica odwiedzana jest co roku przez ok. 1,5 miliona turystów, a więc z nowej galerii skorzystają także odwiedzający Karkonosze.

Część nowych sklepów już funkcjonuje. Kiedy otwarcie hipermarketu E.Leclerc?

Jak podaje portal jelonka.com, w obiekcie w dalszym ciągu sporo jest wolnych powierzchni handlowych, więc planowane jest podpisanie umów na ich najem z kolejnymi markami modowymi i drogeryjnymi

Otwarcie hipermarketu E.Leclerc w Jeleniej Górze planowane jest w listopadzie bieżącego roku. Obecnie są jeszcze realizowane prace związane z remontem części wspólnych obiektu. Wygląd zmieni także ściana frontowa. Nowa fasada ma łączyć drewniane elementy z przeszkleniami.

E.Leclerc to francuska sieć sklepów działająca we Francji, Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii. W naszym kraju ma 46 sklepów, na terenie Dolnego Śląska jest obecnie we Wrocławiu, Oleśnicy, Kłodzku i w Świdnicy.

Wielka budowla wyrosła pod Wrocławiem. Co to za stalowy kolos?