Ubijała masło w teledysku Donatana. Dzisiaj jest podejrzana o wyłudzenie milionów

i

Autor: Screen youtube/ Jacek Kurnikowski/AKPA

Skandal!

Ubijała masło w teledysku Donatana. Dzisiaj jest podejrzana o wyłudzenie milionów

2024-03-12 9:43

Paula T. znana z teledysku „My Słowianie” Cleo i Donatana jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy wyłudzenia VAT-u na kilka milionów złotych. Celebrytką zajmuje się już prokuratura i niebawem sporządzi akt oskarżenia.

Portal Kozaczek.pl donosi, iż Paula T., znana m.in. z występów u boku Donatana i Cleo jest podejrzana o poważne przestępstwo. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszukiwanie państwa na miliony. Celebrytka miała usłyszeć zarzuty jeszcze w pierwszej połowie zeszłego roku. Aktualnie sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Celebrytce postawiono zarzut między innymi poświadczenia nieprawdy, używanie dokumentu poświadczającego nieprawdę oraz oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd - czytamy na Kozaczku.

Portal skontaktował się w tej sprawie z rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Joanną Smorczewską. Ta potwierdziła, że T. ma status podejrzanej w sprawie o wielomilionowe wyłudzenie VAT. Do przestępstwa miało dojść jeszcze w 2012 roku.

"Paula T. ma status podejrzanej w śledztwie prowadzonym w tut. Prokuraturze Okręgowej. Zarzuty dotyczą okresu 2012 roku i związane są z braniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i działaniem w imieniu podmiotu, który miał zajmować się handlem wyrobami stalowymi i żelazomolibdenem, a czemu towarzyszyło wystawienie nierzetelnych faktur VAT dokumentujących powyższy proceder" - przekazała.

Jednocześnie poinformowano, iż śledztwo w sprawie jest już ponoć na etapie końcowym i prokurator sporządza akt oskarżenia. Sprawa więc niebawem pojawi się w sądzie. Pauli T. grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Paula Tumala z teledysku "My Słowianie". Kim jest?

Paula Tumala to pochodząca z Gorzowa Wielkopolskiego fotomodelka. Oprócz udziału w teledysku Donatana i Cleo, gdzie w stroju Słowianki ubijała masło, ma również inne osiągnięcia w życiu. Powadzi swój kanał na YouTubie. Brała też udział w rozbieranej sesji dla CKM-u. Wystąpiła również w programie "Damy i wieśniaczki", była prezenterką MTV i występowała w pokazie Calvina Klein'a.

Paula Tumala w 2016 roku związana była z najpopularniejszym polskim koszykarzem, byłym graczem NBA - Marcinem Gortatem. W styczniu 2020 roku celebrytka urodziła bliźniaczki, które otrzymały imiona Nadia oraz Anastazja. Ojcem dziecka jest pochodzący z Łodzi Karol, z którym rozstała się w 2021 r.