Tragedia śmierć w Sudetach. Ratownicy zrobili wszystko, co mogli. Turysty nie udało się uratować

i

Autor: Wikimedia Commons, screen Facebook - GOPR Karkonosze

Dolny Śląsk

Tragiczna śmierć w Sudetach. Ratownicy zrobili wszystko, co mogli. Turysty nie udało się uratować

2023-10-13 14:44

Tragiczna śmierć turysty w Sudetach miała miejsce w środę, 11 października. Około godziny 17:30 ratownicy otrzymali informację o mężczyźnie na szlaku, u którego doszło do zatrzymania krążenia. Niestety, mimo usilnych starań, jego życia nie udało się uratować.

Tragiczna śmierć w Sudetach. Ratownicy nie zdołali uratować turysty

Do tragedii doszło w środę, 11 października. Około godziny 17:30 ratownicy otrzymali informację, że w Rudawach Janowickich, w rejonie Starościńskich Skał znajduje się mężczyzna, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na miejsce natychmiastowo wysłano ekipę, która miała pomóc turyście. W akcji uczestniczyli ratownicy górscy oraz ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego, jednak mimo intensywnych prób mężczyzny niestety udało się uratować.

Po sezonie górskim ratownicy wciąż mają mnóstwo roboty

Choć mogłoby się wydawać, że po zakończeniu sezonu górskiego ratownicy GOPR będą mieli nieco mniej pracy, to stosunkowo ciepły wrzesień i październik wciąż zachęca turystów do pieszych wycieczek. W środę 11 października, w dniu tragedii, ratownicy interweniowali łącznie aż 6 razy. 

Mogłoby się wydawać, że okres wzmożonego ruchu już za nami, jednak nasi ratownicy wciąż mają dużo pracy - informuje GOPR Karkonosze. - Ruch turystyczny w Sudetach Zachodnich wciąż jest bardzo duży - dodają ratownicy.

Tak wygląda grób rodziny, która spłonęła na autostradzie A1