Ruszyła budowa term uzdrowiskowych w Cieplicach. Inwestycja na ponad 60 milionów złotych!

i

Autor: Wikimedia Commons

Dolny Śląsk

Ruszyła budowa term uzdrowiskowych w Cieplicach. Inwestycja na ponad 60 milionów złotych!

2023-10-12 16:52

W Cieplicach pod Jelenią Górą rozpoczęto budowę term uzdrowiskowych dla kuracjuszy z całej Polski. Na miejscu powstać ma nowoczesna baza zabiegowa i hotelowa, a także basen z wodą termalną oraz zapleczem restauracyjnym. Cała inwestycja będzie dosyć droga - przewidywane koszty to ponad 60 mln zł.

Nowe termy uzdrowiskowe powstaną w Cieplicach pod Jelenią Górą

Planowo termy uzdrowiskowe powstać mają na zapleczu Domu Zdrojowego, z którym zostaną połączone. To ukłon w stronę kuracjuszy - będą oni mogli korzystać z obiektu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Dodatkowo, powstać ma również nowoczesna baza zabiegowa oraz basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 metrów kwadratowych, a także strefa SPA. Łącznie w budynku znajdzie się 176 miejsc noclegowych, sala konferencyjna oraz restauracja. 

Termy uzdrowiskowe wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy. Powstanie obiekt komfortowy i pod względem leczniczym i pod względem gastronomicznym - powiedział Prezes Uzdrowiska Cieplice, Roman Kulczycki.

Prace przy budowie nowych term uzdrowiskowych już ruszyły

Prace na placu budowy już się zaczęły. Obecnie trwają tam prace ziemne oraz badania geologiczne, które mają przygotować teren do rozpoczęcia budowy. Co istotne, wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego - ma być on przecież połączony z termami uzdrowiskowymi. To jednak nie koniec zabezpieczeń. Te potrzebne są również na terenie ujęcia wody leczniczej oraz zbiornika do jej gromadzenia.

Termy uzdrowiskowe powstają dzięki KGHM

Inwestorem, który wyłoży przewidziane 60 milionów złotych jest KGHM. "Uzdrowisko Cieplice to element historii tego regionu i z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia – inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska” - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych Marek Pietrzak.

Planowane jest wykorzystanie w nowym obiekcie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych, lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz poprzez zespół wymienników ciepła do ogrzewania budynku - wskazano w komunikacie.

Roksana Węgiel i Beata Kozidrak - jedyny taki wspólny wywiad