Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

Wybory samorządowe

To już oficjalne. Jacek Sutryk będzie ponownie kandydował na prezydenta Wrocławia

2023-11-15 9:57

Tak, ja będę kandydował. Zresztą startując pięć lat temu mówiłem o programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym w związku z tym ten plan zrealizować - powiedział na antenie TVN24 prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jacek Sutryk był we wtorek gościem programu "Fakty po faktach" na antenie TVN24. Prezydent został m.in. zapytany o plany na najbliższe wybory samorządowe.

"Tak, ja będę kandydował. Zresztą, startując pięć lat temu mówiłem o pewnym programie dla Wrocławia na dekadę. Chciałbym w związku z tym ten plan zrealizować. Bo pomimo tych różnych obiektywnych, niezależnych uwarunkowań, udało się bardzo dużo zrobić" - powiedział Sutryk.

Wcześniej, tego samego dnia, Sutryk wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez ruch samorządowy Tak! Dla Polski, którego jest wiceprezesem. Prezydent Wrocławia odniósł się na niej do wyników wyborów parlamentarnych.

"Wygraliśmy pierwszą połowę meczu – wybory do Parlamentu. Wygrała demokracja, wygrała determinacja Polek i Polaków, czyli rekordowa, ponad 70 proc. frekwencja. Teraz przed nami równie ważna druga połowa – wybory samorządowe. Chcielibyśmy liczyć na tak samo duże zaangażowanie naszych obywateli w sprawy samorządu, chcielibyśmy tę dobrą, profrekwencyjną passę utrzymać" – wskazał Sutryk.

Jacek Sutryk został wybrany na prezydenta Wrocławia podczas wyborów w 2018 r. Był kandydatem Koalicji Obywatelskiej, miał także poparcie poprzedniego prezydenta Rafała Dutkiewicza, SLD oraz Unii Europejskich Demokratów - wygrał w pierwszej turze, zdobywając 50,2 proc. głosów.

Mnóstwo nielegalnej broni w lesie. Warta jest kilkadziesiąt tysięcy! [ZDJĘCIA]

Jacek Sutryk sprzedał dom swojemu podwładnemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE