Tak teraz wygląda wieża na Śnieżniku. Ale klimat!

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk/ Facebook Lubuscy Łowcy Burz

zima w górach

Tak teraz wygląda wieża na Śnieżniku. Ale klimat!

2023-11-28 11:57

Zima zawitała w górach na dobre. Można robić tam teraz piękne zdjęcia. Wprawdzie niektóre szlaki w Karkonoszach są zamknięte, jednak na innych nie warto sobie odmawiać widoków. Niedawno dokończona wieża na Śnieżniku jest jednym z nich.

Wieża widokowa na Śnieżniku zimą potrafi robić wrażenie. Budowa całej konstrukcji za 13 milionów mierzącej 34 m zajęła lekko ponad dwa lata i oficjalnie została otwarta ona 26 września 2022 r. Zgodnie z planem została przeszklona. Wstęp na nią jest bezpłatny przez całą dobę o każdej porze roku.

Przeciwko budowie nowej wieży protestowali wówczas polscy i czescy ekologowie. Unikatowa przyroda na szczycie góry miała być niszczona przez maszyny budowlane, a zwiększony ruch turystyczny przyczyni się do dalszej degradacji unikatowych siedlisk roślin i zwierząt.

Śnieżnik zimą potrafi jednak zrobić duże wrażenie. Cała oszroniona wieża to widok naprawdę ciekawy. Niewątpliwie jednak, gdy jej tam nie było, również można było zachwycać się Sudetami. Nadal istnieją przeciwnicy całego przedsięwzięcia i twierdzą, że obiekt taki jest tam niepotrzebny, ponieważ psuje całą architekturę krajobrazu. Inni z kolei uważają, że wieża jest brzydka wizualnie. Nazywano ją złośliwie sokowirówką, kawiarką czy blenderem.

Policyjny pościg ulicami Jeleniej Góry. Pijany kierowca BMW staranował radiowóz