Szalony pościg za pijanym kierowcą w Szklarskiej Porębie. 62-latek wjechał w znak. Miał dwa zakazy sądowe

i

Autor: KMP w Jeleniej Górze

Dolny Śląsk

Szalony pościg za pijanym kierowcą w Szklarskiej Porębie. 62-latek wjechał w znak. Miał dwa zakazy sądowe

2023-12-01 13:42

Szybcy i Wściekli w Szklarskiej Porębie? Nie, to tylko pijany 62-latek, który próbował uciec przed policją. Mężczyzna swoją podróż zakończył na znaku drogowym, po czym spróbował ucieczki pieszo. Jak się okazało, miał na koncie już dwa zakazy sądowe prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pościg za pijanym kierowcą w Szklarskiej Porębie. Mężczyzna wjechał w znak drogowy

Jeleniogórska policja poinformowała o dosyć nietypowym zdarzeniu z poniedziałku, 27 listopada. Około godziny 17:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o jeżdżącym po drogach pojeździe marki skoda, który podróżuje nie dość, że bez włączonych świateł, to jeszcze z urwanym lusterkiem. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Samochód dostrzegli na ulicy 1 Maja w Szklarskiej Porębie, gdzie postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. 

Funkcjonariusze dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania, jednak ten zamiast odpowiednio zareagować, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnał świetlny oraz dźwiękowy, jednak kierowca ani myślał się zatrzymać. Po kilkukilometrowym pościgu mężczyzna wjechał prosto w znak drogowy, po czym wysiadł z samochodu i zaczął pieszą ucieczkę. Po chwili zatrzymali go funkcjonariusze.

Jak się okazało, był to 62-letni, w pełni pijany mężczyzna. Kierowca wydmuchał 1,6 promila alkoholu we krwi, a dalsze postępowanie wykazało, że kierował on wbrew dwóm zakazom sądowym oraz dożywotniej decyzji o cofnięciu mu uprawnień. 

"Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia po zatrzymaniu usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. 

Policjanci jak dęby