Schabowy

i

Autor: Pixabay/zdjęcie poglądowe

Jedzenie

Polskie restauracje to prawdziwy hit w USA! Amerykanie zachwyceni schabowym i pierogami

2023-09-12 14:17

Polska kuchnia to niekwestionowany numer jeden w Stanach Zjednoczonych! Do takich wniosków doszedł Preply po przeanalizowaniu 785 restauracji w całym kraju. Sprawdźcie, jakie smaki są najwyżej oceniane przez Amerykanów i gdzie warto się wybrać, by ich spróbować.

Większość amerykańskich potraw ma swoje korzenie w krajach z całego świata. Preply postanowił zbadać, jakie smaki są najwyżej oceniane przez Amerykanów i gdzie można ich spróbować.

W tym celu przeanalizował 785 restauracji w całych Stanach Zjednoczonych, aby wyłonić najlepsze rodzaje kuchni według opinii klientów. Aby mieć pewność, że wyniki będą wiarygodne, wykluczono kuchnie, które były reprezentowane przez mniej niż 5 restauracji w danym mieście lub 15 restauracji w skali kraju, a także restauracje, którym wystawiono mniej niż 25 recenzji.

Podniebienia Amerykanów zdają się doceniać różnorodność, biorąc pod uwagę różnorodność pięciu najwyżej ocenianych rodzajów kuchni w kraju. Najpopularniejszą kuchnią regionalną jest kuchnia polska, następna w kolejce plasuje się kuchnia etiopska, a także argentyńska i wenezuelska - czyli od pierogów i gulaszu po tamale i tabbouleh.

Amerykanie wydają się faworyzować kuchnię polską. Ale preferencje smakowe różnią się, w zależności od poszczególnych miast. I tak, jeśli chcielibyśmy spróbować dań kuchni etiopskiej najlepiej wybrać się do San Diego w Kalifornii. Austin, stolica Teksasu to zdecydowanie coś dla fanów kuchni wenezuelskiej, w Nowym Jorku króluje kuchnia gruzińska, a w Portland w Oregonie kuchnia peruwiańska. Kuchnia polska najbardziej rozpowszechniona jest w Pensylwanii, więc jeżeli podczas podróży po Stanach zatęsknicie za tradycyjnym obiadem, najlepiej od razu kierujcie się do Filadelfii.

Preply przeanalizował również najpopularniejsze kuchnie w pięciu największych amerykańskich „foodie cities”, sklasyfikowanych przez U.S. News. Miasta te słyną z festiwali kulinarnych, a food trucków i restauracji jest tam zdecydowanie więcej niż sieci fast food. Oto idealne miejsca dla osób, które kochają jedzenie, warto wybrać się tam na kulinarną wycieczkę:

San Francisco – znane jako stolica dobrego jedzenia w USA. Znajdziemy tam różnorodne, wysoko cenione międzynarodowe kuchnie, na czele z pikantnym i aromatycznym jedzeniem argentyńskim. Drugie miejsce zajmuje tam kuchnia etiopska, a trzecie miejsce dzielą kuchnia turecka, niemiecka i hiszpańska.

Nowy Orlean – znany z pełnej życia kultury ulicznej i obchodów Mardi Gras to jeden z najważniejszych „hot spotów” międzynarodowych kuchni. Najpopularniejsze są tam dania ostre i aromatyczne potrawy karaibskie. Na drugim miejscu znalazły się dania tajskie, a dalej kuchnie wietnamska, francuska i jamajska.

Chicago – znane z oryginalnych wynalazków kulinarnych, takich jak pizza „deep-dish” i hot dog „Chicago style”, oferuje ogromny wybór dań. Najwyżej ocenione zostały tam pikantne potrawy wenezuelskie. Druga w kategorii najwyżej ocenionych uplasowała się kuchnia serbska, a podium zamykają aż trzy kuchnie: libańska, brazylijska, a także polska.

Nowy Jork – największe miasto w USA może się pochwalić jedną z najlepszych scen kulinarnych. Koniecznie wybierz się tam na ciepłe chaczapuri. Kolejne miejsca należą odpowiednio do kuchni argentyńskiej, kolumbijskiej, malezyjskiej i brazylijskiej.

Los Angeles – drugie co do wielkości miasto w USA, podobnie jak San Francisco uwielbia kuchnię argentyńską. Ale w Mieście Aniołów znajdziecie znacznie więcej opcji. Będąc w LA warto sprawdzić kuchnię karaibską lub posmakować dań tajwańskich. Na uwagę zasługują również kuchnie francuska i włoska.