Bezdomny pies

i

Autor: Freepik

piękny gest

Policjantka dostała w sądzie pieniądze. Przekazała je dla bezdomnych zwierząt

2024-01-11 12:53

W listopadzie 2022 roku policjantka z Prochowic została ugryziona podczas interwencji przez 22-latka. Sąd zasądził zadośćuczynienie. Funkcjonariuszka wydała pieniądze na karmę dla psów i koce, które przekazała legnickiemu schronisku - powiedziała kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

W środę legnickie schronisko otrzymało od jednej z policjantek karmę oraz koce. Kobieta spożytkowała w ten sposób pieniądze, które otrzymała w ramach zadośćuczynienia za zdarzenie, do którego doszło podczas służby.

"W listopadzie 2022 roku policjantka z posterunku policji w Prochowicach podczas podjętej interwencji została znieważona przez jednego z mieszkańców. Ponadto, 22-latek ugryzł ją w rękę, czyli naruszył jej nietykalność cielesną. Kilkanaście dni temu zapadł wyrok przyznający policjantce zadośćuczynienie" - powiedziała kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Mężczyzna uniknął kary pozbawienia wolności. Sąd ustalił zadośćuczynienie w wysokości 700 zł.

"Sierżant Karolina Śliwa od razu wiedziała, na co przeznaczy te środki finansowe. Jest miłośniczką zwierząt, więc kupiła dobrej jakości karmę oraz koce dla bezdomnych czworonogów" - powiedziała policjantka.

Pracownicy schroniska zapewniają, że wszystkie zwierzęta mają zapewnione dobre warunki, jednak każda pomoc jest mile widziana.

Obecnie w legnickim schronisku przebywa 36 psów.