Przesyłki, paczki / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Przesyłki, paczki / zdjęcie ilustracyjne

Boże Narodzenie

Poczta we Wrocławiu szuka dodatkowych pracowników przed świętami. Sprawdź oferty

2023-11-22 12:08

Poczta Polska przed Świętami Bożego Narodzenia rekrutuje dodatkowych pracowników - poinformowała we wtorek spółka. Firma chce zatrudnić kilkaset osób do sortowni, transportu i doręczania przesyłek szczególnie w Warszawie, Wrocławiu, czy Poznaniu.

Poczta poinformowała, że przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli w okresie wzmożonej aktywności zakupowej, rekrutuje dodatkowych pracowników.

"W tym roku poszukujemy nawet kilkuset osób. Poszukiwani są pracownicy do sortowni, kierowcy do i powyżej 3,5 tony oraz kurierzy doręczający przesyłki na terenie całego kraju" - podała spółka.

Wskazała też, że listopad i grudzień to okres największego ruchu w obszarze e-commerce.

"Ze względu na przypadające święta, tj. Mikołajki, Boże Narodzenie i Sylwester, klienci na całym świecie wpadają w wir zakupów. Dla firm logistycznych i kurierskich, w tym Poczty Polskiej, oznacza to wzmożony ruch i obsługę rekordowej liczby zamówień. Aby sprawnie podołać tym wyzwaniom, potrzebne są dodatkowe ręce do pracy – do sortowania, transportu i doręczania przesyłek" - przekazała spółka.

Poczta Polska poinformowała, że praca w sortowni nie wymaga kwalifikacji i doświadczenia. W przypadku kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t). Od kurierów oczekuje się posiadania własnego samochodu.

Oferta pracy sezonowej to zatrudnienie na umowę zlecenie do końca roku. W niektórych lokalizacjach istnieje możliwość przedłużenia współpracy lub zatrudnienia na umowę o pracę.

Oferty pracy wciąż czekają w całej Polsce, szczególnie jednak poszukiwani są pracownicy m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie/ Niepołomicach (tylko sortownia).

Najgorsze prezenty świąteczne... | Dobrze Rockuje #4 | part 2

Pierwszy śnieg we Wrocławiu. Czy zima zaskoczyła kierowców? [ZDJĘCIA]