Nowy rok, nowa ja. Ta fryzura będzie hitem w 2024 r.

i

Autor: Pixabay/instagram/canva

Trendy na nowy rok

"Nowy rok, nowa ja". Ta fryzura będzie hitem w 2024 r.

2024-01-02 12:52

Kitty cut - to właśnie tak nazywa się cięcie, które w 2024 r. będzie rządzić w salonach fryzjerskich. A przynajmniej tak uważa większość influencerek. Fryzura modna była już w latach 90. Teraz szykuje się jej wielki powrót.

"Nowy rok, nowa ja" - zapewne każdy z was choć raz słyszał to hasło. Zaczynamy się odchudzać, postanawiamy więcej się ruszać, czy zdrowiej odżywiać. Postanowienia noworoczne to nieodłączny element grudnia. Niektórzy z nas chcą też zmienić coś np. w swoim wyglądzie. Doskonałym przykładem jest tutaj chociażby wybranie się do salonu fryzjerskiego i przejście noworocznej metamorfozy. Jaka fryzura dla pań będzie królować w trendach w 2024 r.? 

Wielki powrót cięcia "kitty cut"

Cięcie "kitty cut", jak twierdzą influenceerki, to noworoczne must have wszystkich kobiet, które chcą zmienić swoją dotychczasową fryzurę. Hit 2024 r. przypadnie do gustu kobietom, które lubią wygodne i nieco krótsze fryzury. Jest to wielki come back, ponieważ "kitty cut" to odświeżona wersja "The Rachel" – fryzury niezwykle popularnej w latach 90. w związku z serialem "Przyjaciele".

Idealne włosy nadające się do tej fryzury muszą być bardzo gęste. Wszystko dlatego, że cięcie "kitty cut wymaga pocieniowania włosów, co daje niesamowitą objętość. Na włosach nieco cieńszych efekt taki będzie można uzyskać nieco trudniej. W tym roku cięcie to lansowały m.in. Julia Wieniawa, Zendaya czy Chiara Ferragni. "Kitty cut" ma warstwy, ale subtelne.

"Kitty cut" jest nieco dłuższa niż bob, a jednocześnie ciut krótsza niż "The Rachel". Ma zatem ledwie sięgać ramion. Ponadto posiada subtelną grzywkę.