jerzy łużniak

i

Autor: UM Jelenia Góra

Wybory samorządowe

Kto zostanie prezydentem Jeleniej Góry? Oto lista wszystkich kandydatów

2024-03-01 15:09

Wybory samorządowe nadchodzą wielkimi krokami, więc warto przyjrzeć się potencjalnym kandydatom na objęcie stanowiska prezydenta Jeleniej Góry. Mieszkańcy głosować będą mogli na pięciu chętnych do objęcia tego stanowska.

Kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry. Kto obejmie stanowisko?

Obecnym prezydentem Jeleniej Góry jest Jerzy Łużniak, który stanowisko to piastuje od 2018 roku. Startował on wówczas z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W nadchodzących wyborach również zgłosił on swoją kandydaturę, chcąc przedłużyć kadencję o kolejne lata. Łużniak jest członkiem partii Platforma Obywatelska, od której otrzymał poparcie. Mając 68 lat, jest on także najstarszym z kandydatów.

O stanowisko prezydenta Jeleniej Góry ubiega się również Anna Korneć-Bartkiewicz startująca z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. To najmłodsza, zaledwie 40-letnia kandydatka. Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, a specjalizuje się w zakresie marketingu usług turystycznych i sportowych. W przeszłości pracowała m.in. w Termach Cieplickich oraz w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Do walki o prezydenturę stanie także Jadwiga Błaszczyk. Należy ona do partii Polskie Stronnictwo Ludowe, a startuje z komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni. 63-latka jest mieszkanką Jeleniej Góry, jednak trudno znaleźć o niej więcej informacji. 

Kolejnym kandydatem jest Piotr Paczóski, startujący z komitetu Nowa Lewica. Jest członkiem tej partii, a na nadchodzące wybory otrzymał jej poparcie. 62-latek studiował ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a jest także prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra.

Ostatnim z kandydatów jest Hubert Papaj, który startuje z komitetu wyborców Koalicja dla Jeleniej Góry. To magister prawa, zarządzania i marketingu (UWr), absolwent studiów menedżerskich Master of Business Administration, oraz licznych kursów i szkoleń. Zawodowo związany jest z branżą energetyczną oraz administracją rządową i samorządową.

deal tuska short

Quiz o Karkonoszach

Pytanie 1 z 10
Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka. Ile metrów nad poziomem morza się znajduje?