Niezwykłe znalezisko w jeleniogórskim lesie. To niewybuch z czasów II wojny światowej!

i

Autor: KMP w Jeleniej Górze

Jelenia Góra

Niezwykłe znalezisko w jeleniogórskim lesie. To niewybuch z czasów II wojny światowej!

2024-03-15 20:14

Jak informuje jeleniogórska policja, w kompleksie leśnym przy ul. Legnickiej znaleziono i zabezpieczono pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze apelują jednocześnie o ostrożność i rozwagę, gdy tylko trafimy na takie znalezisko.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w Jeleniej Górze

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, około godziny 15:15 na policję w Jeleniej Górze złożono powiadomienie o znalezieniu przy ul. Legnickiej uzbrojonego pocisku moździerzowego z zapalnikiem z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Bolesławcu. W akcji udział brał również zespół rozpoznania minersko–saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy policjanci przypominają jednocześnie, że takie znaleziska wciąż mogą być ogromnym zagrożeniem dla życia. Funkcjonariusze przypominają, jak zachować się, gdy trafimy na podobne przedmioty.

"Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę" - tłumaczy podinspektor Edyta Bagrowska.

Marta Manowska jest ulubienicą widzów. Tak zmieniła się przez lata