Krzysztof Maj nowym idolem internautów. Pora, by zacząć rozmawiać, a nie szukać, kto, co i gdzie zawinił

i

Autor: PAP/Marcin Obara

Wybory Parlamentarne

Krzysztof Maj nowym idolem internautów. "Pora, by zacząć rozmawiać, a nie szukać, kto, co i gdzie zawinił"

2023-10-10 11:16

Jestem zawiedziony sporem między premierem Mateuszem Morawieckim a liderem PO Donaldem Tuskiem. My uważamy, że jest pora, aby zacząć rozmawiać merytorycznie - powiedział Krzysztof Maj (Bezpartyjni Samorządowcy) po debacie w TVP.

Maj w wypowiedzi dla dziennikarzy po poniedziałkowej debacie ocenił, że nie było rozmowy o przyszłości Polski. "My chcemy rozmawiać o normalnej Polsce" - podkreślił.

Jak zaznaczył, jest zawiedziony "sporem głównie między Mateuszem Morawieckim, a Donaldem Tuskiem". "Przykro. My uważamy, że jest pora, aby zacząć rozmawiać merytorycznie, a nie tylko szukać, kto, co i gdzie zawinił" - powiedział.

"Chciałbym podziękować za tę energię, którą z drugiej strony ekranu otrzymałem. (...) Dziękuję wszystkim, którzy wysłali mi smsy, że z radością się to oglądało, a w szczególności mojej żonie" - dodał Maj.

Jak przekazał, "dostał mnóstwo gratulacji po debacie". "Nie mnie to oceniać, ale mam nadzieję, że wyborcy wystawią nam bardzo dobrą notę w wyborach" - zakończył Maj.

Kim jest Krzysztof Maj? Skąd startuje w wyborach?

Polski menedżer i samorządowiec z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców. Od 2021 członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Wcześniej dyrektor Strefy Kultury Wrocław oraz dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w latach 2012–2017.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Executive MBA na Wydziale Informatyki i Zarządzania tej uczelni oraz Central Connecticut State University (USA). Ukończył liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu działalności organizacji pozarządowych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W 2014 roku ukończył także studia podyplomowe Akademia Liderów Kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu psychologii zarządzania w kulturze.

W wyborach parlamentarnych Krzysztof Maj startuje do Sejmu w okręgu nr 3, pierwszy na liście.