Jak się ubrać na Wigilię w domu, a jak na pracowniczą? Dzięki tym trikom zrobisz furorę!

i

Autor: pixabay.com

Święta Bożego Narodzenia

Jak się ubrać na Wigilię w domu, a jak na pracowniczą? Dzięki tym trikom zrobisz furorę!

2023-12-14 10:08

Jak ubrać się na Wigilię? To pytanie może spędzać sen z powiek wielu osobom. Warto się nad tym zastanowić, aby oczarować swoich współtowarzyszy zarówno na Wigilii pracowniczej, jak i tej w domu. O czym warto pamiętać kompletując strój na Wigilię? Dzięki tym trikom na pewno zrobisz furorę.

Jak się ubrać na Wigilię? Damski strój na Wigilię

Odpowiedni strój na wigilię to zdecydowanie ważna kwestia. Jak podkreślają styliści, ważna jest tutaj przede wszystkim elegancja, dobry i klasyka. Wracają też zwyczaje z lat 90-tych. Inaczej jednak ubierzemy się na wigilię pracowniczą, a inaczej na tą w domu. Jakie w tym roku rządzą modowe trendy?

- W tym roku wielki powrót dotyczy butelkowej zieleni. To właśnie ona może śmiało królować na wigilijnej kolacji. Powracają także wszystkie odcienie czerwieni. W grę wchodzi oczywiście również klasyczna czerń - mówi osobista stylistka z Wrocławia Katarzyna Sekścińska. - Dla pań polecam sukienki, które są uniwersalnym wyborem. Pasują zarówno na wigilię pracowniczą, jak i prywatną. Mowa o sukienkach kopertowych, midi.

Męskie ubranie na Wigilię - świąteczne trendy

Dla panów także przewidziane są wigilijne trendy.

- Na Wigilię pracowniczą panowie śmiało mogą ubrać spodnie chino połączone z koszulą. Jeżeli będzie zimno - można dołączyć marynarkę. Krawat nie jest obowiązkowy - ostatnie lata pokazują, że moda wigilijna zdecydowanie zaczęła od nich odchodzić. Pracownicze wigilie są dzisiaj zdecydowanie bardziej "na luzie" - dodaje Katarzyna Sekścińska.