Smog kominy/ zdj. poglądowe

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe

Smog atakuje

Fatalna jakość powietrza we Wrocławiu! Jesteśmy dzisiaj na podium w światowym rankingu

2023-12-01 10:59

Jakość powietrza we Wrocławiu jest dzisiaj bardzo zła. Smog przekroczył wszelkie dopuszczalne normy i znajduje się na drugim miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast w skali świata. Jeżeli nie musimy - nie wychodźmy dzisiaj z domu.

O krytycznej jakości powietrza we Wrocławiu poinformował portal iqair.com. Według raportu, gorsze powietrze na świecie jest tylko w Delhi. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się na drugim miejscu. Za nią znajduje się Jakarta, potem Poznań, a piąte miejsce zajął Lahore.

Według wskazówek zamieszczonych na stronie nie powinniśmy dziś otwierać okien i jeździć na rowerze. Dobrze byłoby, abyśmy korzystali z maseczek, jeśli jesteśmy na zewnątrz.

Najgorzej jest na Alei Wiśniowej, Normy PM 2,5 zostały przekroczone o ponad 500 % (88 µg/m). Fatalna sytuacja jest także na ul. Fiołkowej (95 µg/m).

Zła jakość powietrza pojawia się również w innych częściach Polski, między innymi w Rybniku na Śląsku. Mieszkańcy centralnej części województwa otrzymali już sms-y w tej sprawie od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Z rana największy smog był w Zabrzu.

Walka ze smogiem