Dolny Śląsk. Straż Graniczna będzie współpracować ze strażą Karkonoskiego Parku Narodowego

i

Autor: Karkonoski Park Narodowy Facebook

Wiadomości

Dolny Śląsk. Straż Graniczna będzie współpracować ze strażą Karkonoskiego Parku Narodowego

2023-10-23 13:41

Zapobieganie i zwalczanie przestępstw oraz zapewnienie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych - to główne obszary współpracy, wynikające z porozumienia, które podpisały Straż Graniczna i straż Karkonoskiego Parku Narodowego.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Nadodrzańskiego Oddziału SG por. Pawła Biskupika, porozumienie określające zakres oraz sposoby współpracy Straży Granicznej ze strażnikami parku zostało podpisane przez komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasza Michalskiego oraz dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzeja Raja.

"Porozumienie obejmuje wspólne działania w zakresie zapobiegania, wykrywania oraz zwalczania przestępstw i wykroczeń na terenie parku" – powiedział rzecznik.

Dodał, że celem współpracy ma być zapewnienie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych parku, monitorowanie osób poruszających się poza miejscami udostępnionymi dla turystów, wymiana informacji dotyczących nielegalnego przebywania osób w budynkach i w obiektach turystycznych KPN czy ustalanie tożsamości osób przebywających w parku bez dokumentów - w tym cudzoziemców.

Obie służby mają też prowadzić wspólne patrole i organizować szkolenia.

Opuszczony cmentarz w Bukowicach. W tym miejscu poczujesz prawdziwe ciarki na plecach