Dlaczego Babka Kiepska nazywała się Kiepska? Fani serialu od lat zadają sobie to pytanie

i

Autor: screen z odcinka "Świat Według Kiepskich"

Świat Według Kiepskich

Dlaczego Babka Kiepska nazywała się Kiepska? Fani serialu od lat zadają sobie to pytanie

2024-04-19 14:46

Babka Kiepska była jedną z bohaterek kultowego serialu "Świat Według Kiepskich". Pokochaliśmy ją m.in. za poczucie humoru czy dogryzanie głównemu bohaterowi. Na samą myśl o tej postaci w naszych głowach pojawia się też jedno pytanie. Dlaczego Babka Kiepska nazywała się Kiepska? Odpowiadamy.

Dlaczego Babka Kiepska nazywała się Kiepska? 

Już w pierwszym odcinku "Świata Według Kiepskich" mogliśmy zobaczyć postać Babki Kiepskiej. Była matką Haliny, a teściową Ferdka. Kobieta mieszkała z małżeństwem w starej kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu

Często kłóciła się ze swoim zięciem, który podkradał jej rentę. Wówczas Babka mówiła słynne słowa "Ty kanalio...", które do dzisiaj wspominają fani serialu. Jednocześnie też widzowie "Świata Według Kiepskich" zastanawiają się, dlaczego Babka Kiepska nazywała się tak samo, jak Ferdek. Niektórzy internauci podejrzewają niedopatrzenie ze strony scenarzystów i reżyserów. 

Mimo że przez cały serial wszyscy bohaterowie mówili do starszej kobiety "Babka/Rozalia Kiepska", to w rzeczywistości nazywała się ona Kopeć. W niektórych odcinkach nosiła nazwisko Małolepsza, Wspaniała, Kopeć, a nawet Tutanchamon. Wynikało to z faktu, że Babka miała w swoim życiu wielu mężów i dlatego też mogła posługiwać się wieloma nazwiskami. 

Dlaczego zatem Babka nazywana jest Kiepska? Jak się okazuje, powód jest bardzo prosty. "Świat Według Kiepskich" opowiada o rodzinie Kiepskich, a starsza kobieta należała do niej, dlatego też przylgnęło do niej nazwisko zięcia, chociaż w rzeczywistości nazywa się inaczej. 

"Świat Według Kiepskich" na siłowni. Umięśniony Ferdek i kulturystka Halinka podbijają TikToka

Listen on Spreaker.