Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Z pojazdów została miazga

i

Autor: materiały prasowe Dolnośląska Policja

Na drodze

Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Z pojazdów prawie nic nie zostało

2023-11-06 10:10

Na trasie Lubin-Ścinawa doszło do zderzenia czołowego kierującego mercedesem z prawidłowo jadącym kierowcą samochodu osobowego marki Kia. Niestety obaj mężczyźni z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

4 listopada, po godzinie 17.00, na drodze krajowej numer 36, relacji Lubin-Ścinawa, doszło do wypadku. Funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 71-letni kierowca mercedesa, na prostym odcinku drogi, jadąc za samochodem ciężarowym, nie upewnił się, czy może bezpiecznie rozpocząć wyprzedzanie pojazdu i w trakcie tego manewru doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym kia, 60-letnim mieszkańcem powiatu wołowskiego. Obaj kierowcy, z ciężkimi obrażeniami ciała, trafili do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze grupy operacyjno-procesowej. Przez wiele godzin trwały utrudnienia, a droga była całkowicie zablokowana.

Policjanci proszą wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Proszą również o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

To ludzie ludziom zbudowali to osiedle. Sprawdziłam, jak naprawdę jest na Jagodnie