Kierowca porsche chciał się popisać na drodze. Źle się to dla niego skończyło

i

Autor: materiały prasowe Dolnośląska Policja

Na sygnale

Kierowca Porsche chciał się "popisać" na drodze. Źle się to dla niego skończyło

2023-11-03 9:46

Wysokim mandatem oraz aż 23 punktami karnymi zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili policjanci z oławskiej grupy SPEED. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych - silnych opadów deszczu, kierujący samochodem marki Porsche przekroczył dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na skrzyżowaniu i nie stosował się do znaku P-4 linia podwójna ciągła. To nie był jednak koniec naruszeń obowiązujących przepisów przez 29-letniego kierującego.

Na drodze wojewódzkiej 455 - trasa Jelcz Laskowice - Wrocław, policjanci oławskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Porsche. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h, nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jakby tego było mało, podczas swojej lekkomyślnej jazdy, przekraczał linię podwójną ciągłą.

29- letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego za swoją "popisową" jazdę został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych i aż 23 punktami karnymi.

Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ze względu na brak przedniej tablicy rejestracyjnej.

Mimo starań, wielu kierowców bagatelizuje zagrożenia i apele o bezpieczną jazdę.

78-latka zabiła 11-letnie dziecko na prostej drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE