70 lat GOPR wystawa

i

Autor: Małgorzata Węglewska

Wystawa 70-lecia GOPR w Sudetach

2022-05-06 10:47

To już 70 lat odkąd grupa GOPR patroluje sudeckie szlaki górskie. Z tej okazji została zorganizowana wystawa fotograficzna.

5 maja w Książnicy Karkonoskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „70 lat GOPR w Sudetach”. Wystawa posiada w swojej kolekcji zdjęcia historyczne jak i te teraźniejsze, które zostały wykonane podczas działań GOPR. Jak sami ratownicy mówią, praca ta zmieniła się przez pryzmat czasu. Zaczynali od jednego auta i sanek teraz dysponują dronami, quadami i cała masą nowoczesnego sprzętu.

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?

„Jak byłem młodym ratownikiem miałem jedną parę butów, teraz mam do dyspozycji trzy pary butów, jeżdżę wspaniałym samochodem, latam helikopterem, mam do dyspozycji skutery. Tak wygląda rozwój ratownictwa” – mówi Marian Sajnog.

Ciekawym również aspektem tego wydarzenia jest ustanowienie roku 2022 w Województwie Dolnośląskim - Rokiem Ratownictwa Górskiego w Sudetach. Wystawa będzie wędrowała po całym naszym regionie, nie tylko miejscowościach Kotliny Jeleniogórskiej, ale również Kłodzkiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE