W Karkonoszach zaginął mężczyzna. Trwa akcja poszukiwawcza

i

Autor: Karkonoski Park Narodowy Facebook screen

Góry

W Karkonoszach zaginął mężczyzna. Trwa akcja poszukiwawcza

2023-12-22 9:41

W okolicach Czarnej Kopy GOPR Karkonosze i czeska Horska sluzba Krkonose wyruszyły na pomoc turyście, który zabłądził. W górach trwa wichura i śnieżyca - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego.

Komunikat pojawił się w czwartek ok. godz. 21:30 na jednym z portali społecznościowych.

"W okolicach Czarnej Kopy GOPR Karkonosze i czeska Horska sluzba Krkonose wyruszyły na pomoc turyście, który zabłądził. Pod Przełęczą Okraj spłonął natomiast samochód. W górach trwa wichura i śnieżyca. Dynamiczny wieczór" - napisali przedstawiciele KPN na portalu X.

W czwartek rano przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego informowali również o tym, że warunki w górach są trudne.

"Według obecnych prognoz wichury w Karkonoszach potrwają co najmniej do końca świąt. Warunki do wędrówek są i będą trudne. Prosimy o dobre planowanie wycieczek. Na Śnieżce wiatr w porywach sięga 130 km/h, a może dochodzić nawet do 170 km/h. Obowiązuje 2 st. zagrożenia lawinowego" - napisano w komunikacie.

Dziś IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie całego Dolnego Śląska. Pojawiło się także ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu, które wydano dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego. Z powodu złych warunków atmosferycznych zamknięto przejście graniczne Jakuszyce-Tanvald.

Tak kiedyś wyglądała Jelenia Góra! Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]