Straszne jajka z pająkami? Nie, to idealna przekąska na Halloween

i

Autor: iStock

Jedzenie

Straszne jajka z pająkami? Nie, to idealna przekąska na Halloween

2023-10-18 12:20

Wielkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych, a co za tym idzie, z roku na rok, coraz bardziej popularne w Polsce - Halloween. Dorośli się przebierają za duchy i kościotrupy, a dzieci szukają smakołyków u sąsiadów. A co można przekąsić podczas takiej imprezy? Faszerowane jajka z pająkami mogą okazać się prawdziwym hitem. Sprawdź poniżej, jak je zrobić.

Halloween 2023. Jak co roku obchodzony jest 31 października. W tym roku święto to przypadnie we wtorek. Zwyczaj przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i obecnie coraz więcej osób zarówno w Polsce, jak i w całej Europie celebruje ten dzień. Jak można obchodzić Halloween? Przede wszystkim warto urządzić imprezę, podczas której każdy ma obowiązek przebrać się za ducha, trupa, czarownicę czy innego upiora. Można śmiało wykazać się podczas tego dnia inwencją twórczą. Mile widziane są również postacie filmowe. Na imprezie halloweenowej można przyrządzić także "straszne" potrawy. Mogą to być proste w przyrządzeniu jajka faszerowane z pająkami.

Faszerowane jajka z pająkami na Halloween

Jak przygotować faszerowane jajka z pająkami? Ugotowane na twardo jajka obierz ze skorupek, przekrój wzdłuż na pół wyjmij żółtko. Pieczarki razem z cebulą pokrojone w kostkę podsmażamy w garnuszku przez kilka minut następnie dodajemy żółtko 2 łyżki majonezu oraz sól i pieprz do smaku. Faszerujemy jajka i dekorujemy oliwkami, gdzie to właśnie one kształtem mają przypominać pająka, więc najleiej, jak będą koloru czarnego.

Kamienica przystrojona na Halloween