Skonfiskowane automaty do gier

i

Autor: fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Rozbój w nielegalnym kasynie. Napastnicy zatrzymani, a automaty do nielegalnych gier zabezpieczone!

2021-12-20 10:02

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w jednym z nielegalnych kasyn w Jeleniej Górze. Napastnicy nożem i gazem pieprzowym zastraszyli pracownika, a następnie ukradli 1000 zł. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na 900 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Napastnicy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia br. w jednym z nielegalnych kasyn w Jeleniej Górze. Napastnicy zastraszyli nożem i gazem pieprzowym pracownika, a następnie ukradli 1000 zł.

Funkcjonariusze powiadomieni o napadzie rozpoczęli poszukiwanie mężczyzn, którzy się go dopuścili. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali kilka godzin później 19-latka i 20-latka jako podejrzewanych o popełnienie tego czynu. W wyniku podjętych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Zatrzymany 19-latek dodatkowo ma na koncie inne przestępstwa.

Stracił samochód przez covid

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu w trakcie czynności procesowych w tej sprawie zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych. Ich wartość to 18 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na 900 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. 17 grudnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.