Ratownicy GOPR pomogli mu w górach. W podzięce postanowił... zdewastować im sanie

i

Autor: KMP w Jeleniej Górze

Dolny Śląsk

Ratownicy GOPR pomogli mu w górach. W podzięce postanowił... zdewastować im sanie

2024-01-03 15:05

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów za zdewastowanie sań ratowników GOPR. Choć sam fakt niszczenia czyjegoś mienia wydaje się dość abstrakcyjny, to w tym przypadku sytuacja jest jeszcze dziwniejsza. Jak się okazało, mężczyzna przez tych samych ratowników został bowiem wcześniej... uratowany.

Ratownicy GOPR pomogli mężczyźnie. 32-latek postanowił zdewastować im sanie

Jak poinformowała jeleniogórska policja, zatrzymano 32-letniego mieszkańca Poznania, który podejrzany był o uszkodzenie mienia należącego do ratowników GOPR. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który poruszał się szlakiem górskim w kierunku Śnieżki. Z dodatkowych informacji wynikało, że mężczyzna jest agresywny i ma zamiar targnąć się na swoje życie. W górach panowały ciężkie, zimowe warunki atmosferyczne, więc policjanci na poszukiwania skierowali się wraz z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR. Mieli dołączyć oni do ratowników, którzy już wcześniej udali się na poszukiwania.

Grupa poszukiwawcza odnalazła turystę. Mężczyzna był wyziębiony i znajdował się w stanie nietrzeźwości. Ratownicy zdecydowali zwieźć 32-latka z górskiego szlaku saniami ratowniczymi. Poznański turysta ewidentnie nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji i odmawiał pomocy, po czym stał się agresywny i wulgarny wobec górskich ratowników oraz policjantów, przez co niezbędne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Co więcej, podczas transportu 32-latek wyrywał się i w „podziękowaniu” za udzieloną mu pomoc zniszczył sanie transportowe.

Ostatecznie mężczyznę udało się dowieźć w bezpieczne miejsce, gdzie udzielono mu pomocy medycznej, odpowiednio zaopatrzono, a na koniec przekazano w ręce policji. Turysta trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Atak nożownika w Częstochowie. Napastnik ranił kilka osób, policja oddała strzały!