Programista, Project Manager - co oferuje rynek IT w Jeleniej Górze?

i

Autor: pixabay.com Programista, Project Manager - co oferuje rynek IT w Jeleniej Górze?

Programista, Project Manager - co oferuje rynek IT w Jeleniej Górze?

2022-04-25 5:20

Jelenia Góra to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Jej tereny nie słyną jednak wyłącznie z celów wypoczynkowych, bowiem to właśnie tutaj wielu przedsiębiorców i deweloperów poszukuje miejsca na założenie działalności z branży IT. Tuż obok sektora usług oraz nieruchomości jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych dziedzin rynku. Co ma do zaoferowania rynek IT w jednym z największych dolnośląskich miast?

Sytuacja na rynku pracy w Jeleniej Górze

Jelenia Góra może poszczycić się wieloma atutami inwestycyjnymi – w tym doskonałą lokalizacją oraz skomunikowaniem z pozostałymi miastami w województwie dolnośląskim. Stąd też wielu przedsiębiorców to właśnie tutaj decyduje się założyć i prowadzić firmy z branży IT. Robią to zarówno zagraniczne koncerny, jak i niewielkie, lokalne przedsiębiorstwa. Każde z nich jest jednak bezpośrednio nastawione na zatrudnianie pracowników, co dla jeleniogórskich inżynierów stanowi szansę na uzyskanie dobrego miejsca pracy.

W Jeleniej Górze, jak i na całym Dolnym Śląsku, od lat odnotowywane jest niskie bezrobocie, dlatego też osoby poszukujące pracy w sektorze IT są w bardzo dobrej sytuacji. Sprawdźmy więc, na jakie stanowiska mogą wysyłać swoje aplikacje!

Jaka praca z branży IT jest oferowana w Jeleniej Górze?

Praca IT w Jeleniej Górze jest bardzo różnorodna, dlatego w mieście tym zatrudnienie znajdą zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z branżą, jak i posiadające długoletnie doświadczenie w tymże zakresie. Jeleniogórskie firmy poszukują bowiem nie tylko zaawansowanych stopniem programistów (tak zwanych seniorów), ale też pracowników w stopniu juniora (czyli młodszych specjalistów). Różnorodność proponowanych stanowisk dotyczy też znajomości języka programowania, jakiego pracodawcy wymagają od kandydatów. Ze znalezieniem wymarzonej pracy nie powinni mieć problemu ani programiści posługujący się językiem JAVA, ani C++.

Oferty pracy w dolnośląskim mieście są jednak skierowanie nie tylko do programistów. Zatrudnienie znajdą tu także Administratorzy Systemów IT, Project Managerowie czy też Testerzy Oprogramowania.

Artykuł sponsorowany