Przejście dla pieszych

i

Autor: Pixabay

Potrącenie na pasach. Poszkodowana ze złamaniami trafiła do szpitala. Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność!

2021-12-20 10:17

Do groźnego wypadku drogowego doszło 19 grudnia 2021 roku, około godziny 16.30 w Jeleniej Górze na ul. Bankowej. 82-letnia kobieta została potrącona na pasach. Kierowca, który nie ustąpił jej pierwszeństwa był trzeźwy. Poszkodowana została hospitalizowana. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący samochodem marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa 82-letniej kobiecie przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesza została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Co wiesz o Eurowizji Junior? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu” Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.