Pijany złodziej próbował opróżnić pustą kieszeń pustą kieszeń pasażerki w autobusie. Zobacz nagranie

i

Autor: KMP w Jeleniej Górze

Jelenia Góra

Pijany złodziej próbował opróżnić pustą kieszeń pustą kieszeń pasażerki w autobusie. Zobacz nagranie

2024-03-19 17:34

Do nieudolnej próby kradzieży doszło w jednym z jeleniogórskich autobusów. Pijany złodziej, korzystając z nieuwagi pasażerki, szukał szczęścia w jej kieszeni, jednak okazało się, że jest była pusta. Mężczyźnie grozi teraz do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jelenia Góra. Pijany złodziej chciał okraść pasażerkę autobusu. Wsadził rękę do pustej kieszeni

Do zuchwałej próby kradzieży doszło w piątek, 15 marca, w jednym z jeleniogórskich autobusów. Pijany złodziej za cel obrał jedną z pasażerek, która siedziała i rozmawiała z koleżanką. Mężczyzna wsunął rękę do jej kieszeni, jednak okazało się, że zupełnie nic tam nie było. Kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą kradzieży i wszczęła awanturę. 

"Kierowca, kiedy zorientował się o co chodzi, jadąc ulicą Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, zjechał z trasy i drogą pod prąd podjechał pod komisariat. 40-latek widząc to, wykorzystał zamieszanie, wcisnął guzik awaryjnego otwierania drzwi i uciekł. Kilka merów dalej został zatrzymany przez mundurowych" - relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

"Apelujemy do osób korzystających z autobusów, pociągów o zachowanie szczególnej ostrożności. Podczas podróży należy być czujnym i pilnować swoich wartościowych przedmiotów, takich jak portfele, telefony komórkowe i dokumenty. Należy unikać pokazywania dużych sum pieniędzy i trzymać swoje rzeczy blisko siebie, szczególnie w tłumie. W przypadku podejrzanych sytuacji, zauważania podejrzanych osób lub zachowań, należy jak najszybciej powiadomić Policję" - dodała policjantka.

Odkręcił gaz, parafia eksplodowała