O stanie polskiej edukacji we Wrocławiu. Rusza konferencja

i

Autor: Materiały prasowe

Czas wolny

O stanie polskiej edukacji we Wrocławiu. Rusza konferencja

2023-10-03 11:32

W październiku 2023 roku Wrocław ponownie stanie się edukacyjną stolicą Polski! Po raz drugi odbędzie się konferencja „Liczymy się dla edukacji”, organizowana w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja. Na scenie w 10 blokach tematycznych zobaczymy ponad 30 ekspertów. Keynote speakerem będzie Janina Bąk, która pokaże, że również statystycznie rzecz biorąc, wszyscy liczymy się dla edukacji!

W trakcie dwudniowego wydarzenia uczestnicy będą rozmawiać o tym, dlaczego edukacja jest ważna dla każdego z nas, co zrobić, by wprowadzać zmianę w polskich szkołach oraz jak projektować przyszłość edukacji. Organizatorzy stawiają na wymianę doświadczeń i inspiracji, ale też przekazanie praktycznej wiedzy. Bilety są jeszcze dostępne na: www.projektujemyprzyszlosc.pl/konferencjaliczymysiedlaedukacji.

Program wydarzenia

Konferencja skupi się na 10 obszarach, które są odzwierciedleniem Planu dla edukacji – praktycznego planu dla polskiej szkoły, którego szczegóły zaprezentowane zostaną w trakcie wydarzenia.. Są wśród nich m.in.: kompetencje przyszłości, wspieranie talentów, relacja biznesu z edukacją, wspieranie środowiska edukacyjnego i tworzenie dobrej relacji rodziców ze szkołą. Premierę będzie miał również raport „Odpowiedzialni za przyszłość” przedstawiający biznesową perspektywę spojrzenia na edukację i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR).

I ogólnopolska konferencja „Liczymy się dla edukacji” zgromadziła ponad 150 osób, wśród których byli nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele NGO, rodzice, uczniowie i samorządowcy. Na scenie gościli eksperci z szeroko rozumianego środowiska edukacyjnego. Nie inaczej będzie tym razem. Na konferencyjnej scenie staną m.in. Janina Bąk, statystyczka, autorka książek, aktywistka, Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka i autorka książek, Wiesława Mitulska, nauczycielka, terapeutka pedagogiczna, prof. Jacek Pyżalski z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, Ela Wojciechowska, Prezeska Fundacji Digital University, Tomasz Bilicki,  pedagog, psychoterapeuta, psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. Alicja Pacewicz, Koalicja SOS dla edukacji, która prowadzi akcję Wolna Szkoła, czy Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, rzecznik prasowy banku Credit Agricole

Pełen program i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: www.liczymysiedlaedukacji.pl.