Zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Media publiczne

Nowy prezes Polskiego Radia. Kim jest Paweł Majcher?

2023-12-27 10:55

Paweł Majcher, były prezes Radia Wrocław i były wiceprezes Polskiego Radia, został prezesem Polskiego Radia. Zastąpi on Agnieszkę Kamińską. Kim jest i jak wyglądała jego wcześniejsza kariera?

Paweł Majcher prezesem Polskiego Radia. Wielki powrót

Paweł Majcher jest polskim dziennikarzem, publicystą, menadżerem mediów. W latach 2013-2014 - za rządów PIS - sprawował funkcję rzecznika prasowego i szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych. W latach 2006-2009, czyli wtedy gdy premierem był Jarosław Kaczyński, był prezesem Radia Wrocław, w latach 2009-2012 - wiceprezesem całego Polskiego Radia. Swoją karierę rozpoczynał w Radiu Eska we Wrocławiu w 1997 r., gdzie pracował rok czasu.

Od 2023 r. będzie pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia.

Jak czytamy na portalu press.com, za czasów prezesury Pawła Majchra w Radiu Wrocław na antenie pojawiła się m.in. audycja "Braun kontra Budrewicz" Grzegorza Brauna i Leszka Budrewicza. W jednym z programów Braun zarzucił prof. Janowi Miodkowi współpracę z tajnymi służbami PRL. Współpracę z Braunem natychmiast zerwano.

"Newsweek" ujawnił w 2023 roku nagranie ze spotkania działaczy dolnośląskiej Platformy z Donaldem Tuskiem. Henryk Koczan zapytał wówczas premiera, jak to możliwe, że Paweł Majcher, dostał pracę w ministerstwie jego rządu, skoro wcześniej otrzymywał wysokie stanowiska za rządu PIS. "Na Dolnym Śląsku bardzo dobrze pamiętamy go z okresu wzmożenia moralnego i IV RP jako sprawnego funkcjonariusza mediów publicznych" – opowiadał Henryk Koczan. Działacze z Wrocławia dopowiadali również że to "pisior".

To ludzie ludziom zbudowali to osiedle. Sprawdziłam, jak naprawdę jest na Jagodnie

Radio Eska: Dziewczyna Patryka Pedy jest anielską pięknością. Czarnowłosa Konstancja zachwyca!