Niesforni seniorzy w Jeleniej Górze. Pijana para pojechała autem na zakupy. Było blisko tragedii

i

Autor: KMP w Jeleniej Górze

Dolny Śląsk

Niesforni seniorzy w Jeleniej Górze. Pijana para pojechała autem na zakupy. Było blisko tragedii

2023-12-20 12:46

Czy w podeszłym wieku można wieść ciekawe życie? Jak najbardziej, jednak ta para seniorów z Jeleniej Góry zdecydowanie przekroczyła granicę. 70-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, pojechali samochodem do sklepu. Parkując, niemal potrącili przechodnia. Jak się okazało, oboje nie mieli też uprawnień do kierowania.

Pijani seniorzy pojechali do sklepu. Niemal potrącili przechodnia

71-letni mężczyzna i 70-letnia kobieta zostali zatrzymani przez policję na terenie Jeleniej Góry. W niedzielę, 18 grudnia, wieczorową porą postanowili oni wybrać się do sklepu, nie robiąc sobie nic z faktu, że oboje są pijani. Parkując, para niemal potrąciła przechodnia.

W minioną niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci pojechali na zgłoszenie, według którego kierujący pojazdem marki Volkswagen Transporter, najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mężczyzna pod jednym z jeleniogórskich marketów parkując samochód omal nie potrącił pieszego, a kiedy ten zwrócił mu uwagę zaczął go wyzywać. W aucie wraz z kierowcą jechała pasażerka, z którą następnie mężczyzna udał się na zakupy - podaje mł. asp. Tomasz Nowak

Podczas drogi do sklepu samochodem kierował mężczyzna, jednak w drodze powrotnej za kierownicą siadła już kobieta. Policjanci z Jeleniej Góry seniorów zatrzymali na wyjeździe z parkingu. Funkcjonariusze relacjonują, że woń od pary od razu dało się wyczuć woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 71-latek miał niemal 2 promile alkoholu we krwi, a 70-latka - około jednego promila.

Co więcej, podczas dalszych czynności okazało się, że 71-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego małżonce zostały one zatrzymane. "Para seniorów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne" - informuje Tomasz Nowak.

Tragiczna śmierć młodych gwiazd Hollywood. Morderstwa i przedawkowania. Żona Polańskiego i inne seksbomby kina. Niezapomniani