zdj. poglądowe

i

Autor: fot. Karolina Grabowska / Pexels

Zdrowie i uroda

Nie możesz się pozbyć cieni pod oczami? Oto najlepszy sposób, aby zniknęły!

2023-09-04 10:13

Cienie pod oczami to zmora wielu z nas. Niektórzy, pomimo długotrwałego wypoczynku, nie mogą się ich pobyć. Można jednak zapobiec temu od wewnątrz niskim kosztem, nie inwestując w drogi kosmetyki. Wystarczą nam zaledwie dwa składniki. Zobaczcie poniżej.

Woda z kozieradką na cienie pod oczami

Aby bezpowrotnie zniknęły nam cienie pod oczami, która często są znakiem rozpoznawczym naszej urody, a niekoniecznie zmęczenie, wystarczą nam dwa składniki. Stworzenie właściwej mikstury jest tak naprawdę banalnie proste. Chodzi o wodę i kozieradkę. Doskonale będzie działać zarówno w przypadku osób starszych, jak i młodszych. Nasiona kozieradki to to roślina z rodziny bobowatych, nazywana też grecką koniczyną, greckim sianem czy bożą trawką, która naturalnie występuje w Azji i Europie Wschodniej. Ma mnóstwo właściwości, które wpływają na polepszenie skóry, cery, włosów czy układu odpornościowego. Kluczowym okazuje się przeciwdziałanie cieniom pod oczami. 

Woda z kozieradką. Jak zrobić magiczną miksturę?

Przygotowanie wody z kozieradką nie pochłania dużo czasu. Wystarczy, że jedną lub dwie łyżki nasion kozieradki wsypiesz do dzbanka na herbatę, zalejesz gorącą wodą i pozostawisz do ostygnięcia. Warto, aby mikstura przez kilka godzin stała, wtedy jej właściwości będą zdecydowanie bardziej owocne.

Wodę z kozieradką najlepiej pić z samego rana, na czczo. Rozrusza to także metabolizm i doda energii na cały dzień.

Woda z kozieradką doskonale działa nie tylko na usunięcie cieni pod oczami. Doskonale poradzi sobie także z problemami skórnymi, jak wypryski, przebarwienia czy wykwity. Profilaktycznie dobrze jest ją pić, gdy jesteśmy w grupie większego ryzyka wystąpienia nowotworów, miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia czy choroby Alzheimera. Mikstura przyspiesz również spalanie tłuszczu.

Grzybobranie 2023. Oto wasze kosze grzybów! [ZDJĘCIA]