Kościotrup w centrum! Można się nieźle wystraszyć! [NAGRANIE, ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook Piechowice

Ale widok!

Kościotrup w centrum miasta! Można się nieźle wystraszyć [NAGRANIE, ZDJĘCIA]

2023-10-25 10:51

W jednym z kwietników w centrum Piechowic pojawił się... kościotrup! Przechodzący tamtędy mieszkańcy mogą się go od pewnego czasu mocno wystraszyć. Ten bowiem spoczywa sobie i wygląda naprawdę przerażająco. Skąd się tam wziął?

Właściciele jednej z restauracji w Piechowicach postanowili urządzić niezłego psikusa. W jednym z pobliskich kwietników umieścili kościotrupa. Nie ma się jednak czego bać. To tylko ozdoba nawiązująca do hucznie zbliżającego się Halloween. Faktem jednak jest, że wygląda dość przerażająco i nie jeden mieszkaniec miasta natykając się na nią, może się nieźle przestraszyć.

Na stronie Piechowice Karkonosze pojawił się post, pod którym mieszkańcy licznie umieszczali komentarze oceniając kreatywny pomysł umieszczenia kościotrupa w kwietniku w centrum Piechowic.

Halloween jak co roku obchodzony jest 31 października. W tym roku święto to przypadnie we wtorek. Zwyczaj przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i obecnie coraz więcej osób zarówno w Polsce, jak i w całej Europie celebruje ten dzień. Jak można obchodzić Halloween? Dzieci chodzą do sąsiednich domów pytając dorosłych "psikus czy cukierek?". Warto wtedy mieć przy sobie jakieś łakocie i je nimi poczęstować. Przede wszystkim warto urządzić też imprezę, podczas której każdy ma obowiązek przebrać się za ducha, trupa, czarownicę czy innego upiora. Można śmiało wykazać się podczas tego dnia inwencją twórczą. Mile widziane są również postacie filmowe. 

Filmik z kościotrupem w roli głównej możecie zobaczyć też TUTAJ.