Ksiądz i biblia

i

Autor: Getti Images

Kościół

"Kolej na nawrócenie". Na dworcu we Wrocławiu odbywają się rekolekcje

2024-03-18 11:07

W kaplicy na Dworcu Głównym we Wrocławiu organizowane będą rekolekcje. Wybór nietypowego miejsca na spotkania religijne to pomysł ks. Jana Kleszcza, kapelana kolejarzy archidiecezji wrocławskiej. Rekolekcje zaczną się w niedzielę, będą się odbywać pod hasłem "kolej na nawrócenie".

W kaplicy na wrocławskim Dworcu Głównym na co dzień można spotkać głównie podróżnych i kolejarzy. Pomysłodawcą rekolekcji w tym miejscu jest kapelan kolejarzy archidiecezji wrocławskiej ks. Jan Kleszcz. Jak powiedział, "nieliczne są takie chwile czy minuty, kiedy jest pusta".

"Z tego wyrosła myśl, aby spróbować zorganizować pierwsze w dziejach świata - bo ja nie słyszałem, żeby gdziekolwiek były, a na pewno nie we Wrocławiu - rekolekcje na dworcu" - powiedział ks. Jan Kleszcz.

"Kolej na nawrócenie", czyli rekolekcje na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Rekolekcje na dworcu będą organizowane pod hasłem "kolej na nawrócenie". Będzie je prowadził ks. dr Aleksander Radecki - teolog, rekolekcjonista, nauczyciel akademicki. Msze będą odprawiane od 17 do 23 marca o godz. 15.

"Codziennie o godz. 15 w kaplicy jest cały tłum ludzi, którzy gromadzą się na koronkę do miłosierdzia bożego. Chcemy spróbować, czy da się to jakoś zagospodarować trochę więcej, niż te 15-20 minut, jakie zajmuje koronka, do powiedzmy godziny" - powiedział ks. Jan Kleszcz.

Ksiądz Kleszcz nawiązał też współpracę z telewizją katolicką EWTM, dzięki czemu dworcowe rekolekcje będą transmitowane w internecie.

Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?