Policja

i

Autor: fot.pixabay.com Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

Jeleniogórscy policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących i tych, którzy lekceważą sądowe zakazy.

2021-07-05 13:49

Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie jeleniogórskim 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo zatrzymali 6 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy, w tym 2 dodatkowo kierowało wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień oraz 1 w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie ujawnili 4 kierujących, którzy podejrzani są o kierowanie pojazdami osobowymi w stanie nietrzeźwości.

3 lipca br. w Sosnówce policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 26-letniego kierującego pojazdem marki Renault. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,8 promila.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali w Jeleniej Górze kierującego, który poruszał się w stanie nietrzeźwości motorowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

4 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach w Wojanowie zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego kierującego Daewoo, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo naruszył 4 -letni zakaz kierowania pojazdami.

Tego samego dnia policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali w Łomnicy do kontroli drogowej 30-letniego kierującego pojazdem marki Opel. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

Ponadto policjanci w regionie zatrzymali 3 kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy kierowania, w tym 2 dodatkowo kierowało wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień. Kierującym za te przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

źródło KMP w Jeleniej Górze