Helikoptery w Karkonoszach! O co chodzi?

i

Autor: Karkonoski Park Narodowy Facebook

Karkonoski Park Narodowy

Helikoptery latają w Karkonoszach! O co chodzi?

2023-09-01 11:00

31 sierpnia nad Karkonoszami pojawiły się helikoptery, które zagoszczą tam na ładnych kilka dni. Uspakajamy jednak, że nie ma się czego obawiać. Śmigłowce dostarczają bowiem materiały służące do remontu kładek. Przypominamy też, że w związku z tym, część szlaków jest nieczynna.

W czwartek, 31 sierpnia, w Karkonosze przyleciał śmigłowiec, a w piątek rozpocznie transport materiałów do remontów kładek w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego.

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy na swoim Facebooku, w tym tygodniu pogoda nie sprzyja lotom, więc jeśli np. w niedzielę pojawią się dobre warunki, to śmigłowiec może wznowić loty i szlaki zostaną zamknięte także tego dnia. W sobotę nie są planowane  loty z uwagi na spodziewany duży ruch turystyczny i imprezy sportowe odbywające się w Karkonoszach i szlaki będą otwarte.  Helikopter ma 80 metrów sześciennych drewna do przetransportowania na szlaki. Oznacza to kilkadziesiąt lotów czyli dwa, trzy dni pracy śmigłowca. 

Zamknięte szlaki w Karkonoszach

Od wtorku, 29 sierpnia do 1 września, a następnie od 4 września do odwołania z powodu remontów zamknięte będą odcinki trzech szlaków turystycznych: szlak niebieski, Koralowa Ścieżka od III drogi do Czarnej Przełęczy do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym; szlak zielony od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Czarny Kocioł Jagniątkowski do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką oraz szlak czarny od III drogi do Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim.

Tak kiedyś wyglądała Jelenia Góra! Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]