Dlaczego jesienią warto wybrać się do kina? Tych produkcji nie możesz przegapić!

i

Autor: materiały promocyjne

Dlaczego jesienią warto wybrać się do kina? Tych produkcji nie możesz przegapić!

2022-09-23 7:00

Kalendarzowa jesień zaczyna się dziś, ale jej aura zaglądała do okien już od kilku dni. W taką pogodę szukamy sposobów na spędzenie czasu z dala od deszczu i szarości. W tym roku planując wolny czas, nie możemy pominąć Multikina w Zgorzelcu, zwłaszcza że na widzów czekają świetne produkcje, a większość z nich, to polskie filmy, takie jak „Kryptonim Polska” z Borysem Szycem, komedia „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, produkcja o księdzu Kaczkowskim „Johnny” czy też autobiografia Patryka Vegi „Niewidzialna wojna”.

Już teraz w repertuarze Multikina można znaleźć „Kryptonim Polska” - zaskakującą i pełną gwiazd komedię o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Widzowie mogę przygotować się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury.

Kolejna propozycja to komedia romantyczna​ „Szczęścia chodzą parami” z Weroniką Książkiewicz i Michałem Żurawskim. Główna bohaterka Malwina, przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.

Planując wyjście do kina, nie można pominąć „Zołzy” z Małgorzatą Kożuchowską w tytułowej roli. W tym filmie widzowie poznają zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą. To kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa.

Multikino

i

Autor: materiały promocyjne Link: Multikino w Zgorzelcu - repertuar

Od 23 września na wielkim ekranie można zobaczyć produkcję o księdzu Janie Kaczkowskim „Johnny”. Jest ona oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. W roli księdza Kaczkowskiego widzowie zobaczą Dawida Ogrodnika, a u jego boku jako Patryk Galewski wystąpi Piotr Trojan znany z głównej roli w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

A już za tydzień, 30 września premiera „Niewidzialnej wojny”. To nie będzie dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem. W roli legendarnego i bezkompromisowego reżysera widzowie zobaczą Rafała Zawieruchę.

Zachęcamy również do słuchania podcastu „Do zobaczenia w Multikinie”, w którym w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” są dostępne rozmowy Łukasza Kanapa z Borysem Szycem („Kryptonim Polska”) i Piotrem Trojanem („Johnny”).

Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasach kina sieci Multikino, na stronie internetowej oraz przez aplikację mobilną.

Multikino

i

Autor: materiały promocyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE