Co można zrobić z liściem laurowym? O tym nie miałeś pojęcia!

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostka

Co można zrobić z liściem laurowym? O tym nie miałeś pojęcia!

2023-10-23 14:17

Chociaż raz każdy z nas podczas gotowania zupy dodał do niej liść laurowy. Nadaje on bowiem dużo smaku i aromatu naszej potrawie. Doskonale sprawdzi się także w gulaszu i przetworach. To jednak nie są jego jedyne atuty. Co można zrobić jeszcze z liściem laurowym?

Nieodłącznym składnikiem zupy, dobrego gulaszu czy przetworów jest liść laurowy. To właśnie on podkreśla aromat i smak naszej potrawy. Oprócz tych właściwości ma także właściwości prozdrowotne. Pomaga bowiem w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, trawienia i korzystnie wpływa na stawy. Ważne jest jednak, aby liści laurowych używać z umiarem - w nadmiernej ilości mogą nam zaszkodzić. Przyprawy te, choć dla niektórych może się wydać to mało prawdopodobne, mogą też przyczynić się do naszego szczęścia, bogactwa, czy spokojnego snu. W jaki dokładnie sposób?

Liście laurowe i ich nadprzyrodzone moce

Jak czytam na portalu pysznosci.pl, liść laurowy w zupie to nie wszystko. Niektórzy wierzą bowiem, że liście laurowe mają moc przyciągania pieniędzy i proroctw. Chociaż może to brzmieć niewiarygodnie i warto patrzeć na to z przymrużeniem oka, jest to interesująca ciekawostka.

  • Sen i Relaksacja: Schowanie liścia laurowego pod poduszką ma przynosić spokojny sen, dzięki jego antystresowym i uspokajającym właściwościom.
  • Amulet Pieniężny: Analogicznie do tradycji wkładania łusek z karpia do portfela, niektórzy wierzą, że schowanie liścia laurowego w portfelu przyciągnie do nas bogactwo i wzrost finansowy.
  • Odpędzanie Negatywnych Energii: Paleniu liści laurowych, jak czynili to starożytni Grecy w kadzidełkach, przypisuje się działanie kojące, które poprawia samopoczucie i przynosi relaks.
Wielkie gotowanie dla Ukrainy. Wiceprezydent Warszawy ugotował żurek

Mrozu na trasie "MTV Unplugged". Wystąpił w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu [ZDJĘCIA]