Budowa lodowiska w Jeleniej Górze dobiega końca. To już ostatnia prosta

i

Autor: Jerzy Łużniak - Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Facebook

Jelenia Góra

Budowa lodowiska w Jeleniej Górze dobiega końca. To już ostatnia prosta

2023-09-27 15:10

Mieszkańcy Jeleniej Góry czekają na otwarcie krytego lodowiska. Władze miasta zapowiadają, że hala jeszcze listopadzie tego roku zostanie ukończona. Będzie to kolejne na Dolnym Śląsku całoroczne lodowisko, które na tafli lodowej pomieści nawet do 100 osób. Na jakim etapie jest inwestycja?

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Jeleniej Góry jeszcze w tym roku doczekają się krytego lodowiska. Inwestycja realizowana jest w samym centrum miasta, na terenie dawnego targowiska przy ul. Kilińskiego.

Budowa lodowiska w Jeleniej Górze. Na jakim etapie są prace?

Obecnie hala nabiera kształtów. Zamontowany został już dach nad halą, w której będzie tafla lodowa, a wewnątrz trwają prace wykończeniowe.

- Trwa budowa lodowiska. Wykonawca montuje system chłodzący w hali, a w pomieszczeniach socjalnych m.in. układane są kafelki. Koniec prac 30 listopada 2023 – zapowiedział kilka dni temu na Facebooku prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

W środku budynku zamontowany został również agregat chłodzący. Wykonawcą inwestycji jest firma „Alles Cool” Chłodnictwo, Klimatyzacja Wentylacja z Kępna. Miasto Jelenia Góra na budowę lodowiska otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4 milionów złotych. Całość inwestycji pochłonie niemal 9 milionów złotych.

Nowe lodowisko z rozkładaną trybuną

Jak informuje urząd miasta, obiekt będzie składał się z hali, w której ulokowane zostanie lodowisko. Całe wymiary hali to około 25 metrów x 45 metrów, a wysokość 12 metrów. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza.

Lodowa tafla będzie mogła pomieścić od 80 do 100 osób. Nowa hala wyposażona zostanie w trybuny tymczasowe rozkładane dla minimum 28 osób.

Na betonowej płycie lodowiska będzie można również organizować inne sporty, takie jak badminton, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka, ale również będzie rozkładany pumptrack i skatepark.

Ponadto lodowisko będzie także zaopatrzone w rolowane ściany, a przez to w okresie letnim będzie możliwość przewietrzenia. Z kolei w okresie jesienno-zimowym przy zamknięciu będzie utrzymywać się temperatura między -5 do +5 °C.

Lodowisko powstaje na prośby mieszkańców, którzy w czasie zimy chcą jeździć na łyżwach, gdy pogoda jest niesprzyjająca.

Wrocławianka zaginęła w Tajlandii, ślad urywa się w Bangkoku. Rodzina szuka jej na własną rękę