Brutalny gwałt w Lubaniu. 37-latek włamał się do domu starszej kobiety

i

Autor: KPP Lubań

Dolny Śląsk

Brutalny gwałt w Lubaniu. 37-latek włamał się do domu starszej kobiety

2024-04-19 14:45

Policjanci z Lubania na Dolnym Śląsku zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który włamał się w nocy do domu starszej kobiety i ją brutalnie zgwałcił. Mężczyzna, który był już wcześniej karany za przestępstwa z użyciem przemocy został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 15 lat więzienia.

Włamał się w nocy do domu seniorki i ją brutalnie zgwałcił

Do brutalnego napadu doszło niedaleko Lubania w województwie dolnośląskim. Ofiarą gwałtu stała się 72-letnia kobieta, która została zgwałcona i okradziona. Przestępca włamał się w nocy do jej domu, zakneblował ręce i usta, a następnie zgwałcił. Mężczyzna ukradł seniorce telefon oraz pieniądze. Pokrzywdzona kobieta powiadomiła o zdarzeniu policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Na miejscu przestępstwa technicy kryminalni zabezpieczyli ślady DNA napastnika.

- Od tego momentu pod nadzorem lubańskiej prokuratury, funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne oraz śledcze, których celem było zebranie dowodów przestępstwa, a także ustalenie i zatrzymanie jego sprawcy. Ich cierpliwość została wynagrodzona, a stało się to możliwe dzięki badaniom laboratoryjnym zabezpieczonego materiału genetycznego, które pozwoliły na oznaczenie profilu DNA sprawcy – informuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

37-latek wpadł w ręce policji. Gwałcicielowi grozi 15 lat więzienia

Po intensywnych poszukiwaniach policjantom udało się namierzyć i zatrzymać 37-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Stało się tak dzięki temu, że śledczy pobrali materiał genetyczny oraz oznaczyli profil DNA sprawcy.

- Decyzją lubańskiego sądu na wniosek policji i prokuratury wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje policjantka.

Portal lwowecki.info nieoficjalnie dowiedział się, że mężczyzna jest mieszkańcem miejscowości, w której dopuścił się gwałtu. Okazało się też, że był już wcześniej karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Podejrzany działał więc w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

To jedyny tego typu obiekt w Polsce. Kryty most w Lądku-Zdroju

Listen on Spreaker.