Bobry zawładnęły Wrocławiem. To już kolejny, który spaceruje sobie w centrum miasta [WIDEO]

i

Autor: canva/youtube

Przyroda i zwierzęta

Bobry zawładnęły Wrocławiem. To już kolejny, który spaceruje sobie w centrum miasta [WIDEO]

2024-04-19 12:39

Tym razem nie szczur, a śliczny bóbr przechadzał się po placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Spotkanie z tym miłym zwierzęciem jest coraz mniejszym zaskoczeniem. Nie jest to bowiem pierwszy tego typu przypadek. Bobry we Wrocławiu są widziane coraz częściej. Zobaczcie urocze nagranie.

Dorosłego bobra spotkano przy ścieżce rowerowej na placu Jana Pawła II, obok fontanny. To nie pierwszy raz, gdy zwierzę tego gatunku udało się na spacer do centrum miasta. Bobry widziane są także m.in. przy Placu Strzegomskim, przy ul. Odrzańskiej, czy na Bulwarze Dunikowskiego.

Jakiś czas temu Straż Miejska interweniowała na osiedlu Świniary , gdzie bóbr wpadł do murowanej piwniczki i nie był w stanie się z niej wydostać.

Jak czytamy na portalu wroclaw.pl, przechodnie i rowerzyści omijali go, nie próbowali podchodzić. Mimo to zwierzę było zaniepokojone zainteresowaniem jakie wzbudziło.

Co zrobić, gdy spotkamy bobra? Czy są niebezpieczne?

Coraz częściej możemy spotkać dzikie zwierzęta w mieście. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, w zeszłym roku takich interwencji było 1736. Zgłoszenia dotyczą jednak nie tylko poczucia zagrożenia spowodowanego obecnością np. dzika, ale też chęci pomocy, gdy np. zwierzę jest ranne i nie poradzi sobie bez wsparcia człowieka. Incydenty związane z dzikimi zwierzętami możemy zgłaszać do:

  • Centrum Zarządzania Kryzysowego (telefon czynny całodobowo: 717 70 22 22);
  • Wydziału Środowiska UMW (tel. poniedziałek-piątek w godz. 7:45-15:45: 71 799 67 00).

Bobry nie atakują ludzi. Jak zaznaczają eksperci, najczęściej robią to tylko wtedy, gdy mają wściekliznę.

Otwarto modelarnię Kolejkowa dla zwiedzających! Tym razem w Jeleniej Górze [ZDJĘCIA]