zdj. poglądowe

i

Autor: archiwum serwisu

Na drodze

9 kilometrowy korek na A4. Wszystko przez wzmożone kontrole na granicy

2023-11-07 12:19

Kolejka aut przed granicą z Niemcami na autostradzie A4 w Jędrzychowicach ma 9 kilometrów. Korki spowodowane są kontrolami granicznymi, które przeprowadzają niemieckie służby po swojej stronie granicy.

Dyżurna dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała PAP we wtorek, że korki w stronę granicy z Niemcami tworzą się zarówno na autostradzie A4 w Jędrzychowicach oraz do drodze krajowej nr 94, która łączy się z autostradą w okolicach Zgorzelca.

„Korek na autostradzie ma prawie 9 kilometrów, a na drodze krajowej 94 wynosi 6 kilometrów. Zatory są spowodowane wyłącznie kontrolami granicznymi po stronie niemieckiej. Nie odnotowano tam innych zdarzeń typu kolizje czy wypadki” - powiedziała dyżurna.

Kontrole zostały tymczasowo wprowadzone 16 października, m.in. z związku z presją migracyjną. Niemiecka policja federalna prowadzi kontrole graniczne nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium, niekiedy kilka kilometrów od granicy z Polską.

78-latka zabiła 11-letnie dziecko na prostej drodze